Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora akvárium kell egy...

Mekkora akvárium kell egy darab aranyhalnak?

Figyelt kérdés
2010. dec. 2. 14:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%
Egy db aranyhalat nem tarthatsz, minimum 3-4et tegyél szerintem, és 100 literesnél nagyobb akváriumba, annál kisebben nem lehet aranyhalat tartani.
2010. dec. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
52%
Egy aranyhal nem érzi jól magát magányosan, de ha egyedül is van, minimum a 100 liter, amiben tartható. Persze ebbe már elfér mellé 1-2 társ. 20 centisre nőnek, egy 100 literes akvárium alapterülete max. 70*40 körüli. Így belátható, hogy a forduláshoz, az úszkáláshoz kell ennyi egy darabnak is.
2010. dec. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
vao : D koszi a válaszokat, akkor szerintem más halat keresek, mert nővéremnek akartam venni karácsonyra és ő most kollégiumos, de minden álma hogy legyen ott hala, esetleg tudtok valami ötletet?:D
2010. dec. 2. 14:40
 4/22 anonim ***** válasza:

Gömbakváriumot ne vegyél.

Elevenszülőket azok strapabírók.

Guppi, szifó, molli,

vagy tetra, zebradánió, páncélosharcsa.


Csak figyelj, hogy ne hűljenek ki nagyon a szállításkor.

2010. dec. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
és ami nagyobb? mondjuk hogy egy 15-20 literes akváriumba 1-2-3 hal kelljen/elférjen
2010. dec. 2. 14:53
 6/22 anonim ***** válasza:
51%

Nagyobb? Az elevenszülők 5-10 centi közöttiek általában, nekik is 50 liter a minimum. Te 20 literes akváriumot szeretnél, mondjuk egy 40*25*25=25 liter. Ebbe esetleg egy sziámi harcoshalat vehetsz a nővérednek, de szigorúan EGYEDÜL. Viszont kell az akvárium, egy szivacsszűrő, vízmelegítő, aljzat, növények, világítás, hőmérő, vödör a vízcseréhez, leszívócső, halháló. A telepítés sem egyszerű, nem fázhat meg a hal, nem bír ki hosszú utat, az akváriumnak 2-3 hetet üresen kell járnia betelepítés előtt.

Tehát alaposan fel kell készülni, segítség kell a szállításhoz, ráadásul a kolik 99%-ában tilos az állattartás.

2010. dec. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%
Ezt át kellene gondolni ezt a tengeri akváriumosdit. A tengeri akvárium gyönyörű tud lenni olyan helyen ahol rendezett, egészséges-széphalak, növények vannak benne. A tengeri akvárium költsége rettentő sok. A 300 literes üveg akvárium költsége a legeslegkevesebb. Venned kell halat, tengeri vizi növényt, talajt, stb... A vizet sózni kell stb... Nagyon sok vele a gond, nem ajánlom főleg ha kezdő vagy. Én 3-4éve akvarista vagyok van egy 100literes akváriumom ami édesvizi és benne csak 1fajta hal ami guppy(elevenszülő). Néha igy nekem 24évesen is sok ez az 1 édesvizi akvárium költsége stb... De egy tengeri?!!!, még szerintem a 15-20éve akvaristák se vállalnák.... Henrik =)
2010. dec. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
15%
Bocsesz... Ezt bemásolom a tengerihez... Nem ide akartam irni csak fut a gépemen 4-5dolog és ezeket kezelni... Ajajj.... Bocsesz... Henrik =)
2010. dec. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

megnézte a szabályzatot és ott írták hogy lehet halat kisrágácsálót satöbbi, és ezért szeretne halat

régen volt már akváriumunk de az nagy lenne oda, de a hozzá lévő cuccok megvannak (szűrő stb), így csak az aljára kéne vegyek kavicsot meg novényeket meg a halakat

2010. dec. 2. 15:39
 10/22 anonim ***** válasza:
60%
Hát pedig ahoz hogy a legkisebb elevenszülő halak is megférjenek ahoz kell min.30literes akvárium... Ajánlok bele elevenszülőket ---> guppy,molly,platti ---> ők azok a halak amelyek strapabírók, de nem igénytelenek!!! Ő nekik is kell a 25-26C-os víz, a 30%-os heti részleges vizcsere, a növényzet, a világitás, és a folyamatosan levegőztetett viz.... Henrik =)
2010. dec. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!