Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora akvárium kell egy...

Mekkora akvárium kell egy darab aranyhalnak?

Figyelt kérdés
2010. dec. 2. 14:29
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
39%

Nekünk is volt a koliban 2 db 40 literes aksi.

("állatot tartani tilos", de amikor bejött a szigorú gondnok, akkor csak annyit mondott, hogy milyen szépen berendeztük...)


Akváriumfűtés nem kellett, mert a világítás felmelegítette a vizet és a szobában is olyan meleg volt, hogy az erkélyajtó mindig nyitva volt résnyire.

22fok bőven elég nekik (ennyi volt a szobahőmérséklet +3-4 fokot emelt a víz hőmérsékletén a világítás.


30-40literben vígan megvannak az elevenszülők . És még lehet gondolkozni egy 5 literes üvegen az ivadékok számára.

2010. dec. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%

És nem kell hetekig pihentetni a vizet, csak az érzékenyebb fajoknak (diszkosz).

néhány óra állás is bőven elég, hogy a klór elillanjon a vízből.

vízszellőztetéssel vagy forralással még kevesebb.

2010. dec. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
70%

16:19

Nem csak azért kell, hetekig állni hagyni, hogy a klór elillanjon, hanem azért hogy a hasznos organizmusok megtelepedjenek.

2010. dec. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
25%
Hát nekem még semmi problémát nem okozott a pontylazacoknál, corydorasoknál és elevenszülő fogaspontyoknál.
2010. dec. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Simon Bálint válasza:
0%
szerintem ha veszel egy kis aranyhalat és belerakod egy 50L akkor nem fog nagyobra nőni de elfér nyugotan
2010. dec. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
66%
Ez a baj a haltartókkal. Nem tudják melyik halnak milyen igényei vannak. Aztán pusztulnak sorba. Értsétek már meg, hogy nem lehet gömbakváriumban meg kis nevelőnek való akváriumokban halat tartani. Vagy vegyetek értelmeset és normálisan rendezzétek be, meg normálisan várjátok ki a 2 hét beállási időt, meg minden technikát vegyetek meg bele, ami kell, vagy bele se kezdjetek. Egy halat meg minek tartani? Főleg aranyhalat...na mindegy.
2010. dec. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
39%

Egyetértek. Azon megy a vita, hogy mi a minimum hely, amit kibírnak, mikor lehet leghamarabb betelepíteni, hogy kell legkevesebbet várni, költeni. Tényleg ez a lényeg? Ezért akvarizálunk?

Jöhetne már egy olyan kérdés, hogy hogyan lenne a legjobb, legtökéletesebb a halamnak...

2010. dec. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
mi? szó sem volt ilyenekről, annyi mondtam, hogy ennyi helyem lenne. melyik hal férne el benne? nem tudom mit kell most engem fikázni, holott ezekről én egy SZÓT nem írtam
2010. dec. 2. 21:06
 19/22 A kérdező kommentje:
egyébként a kérdést, azért írtam ki, hogy INFORMÁCIÓT gyűjtsek, mivel nincs halam, nem vagyok tapasztalt haltartó, nem akarom hogy a halaim "megdögöljenek"
2010. dec. 2. 21:09
 20/22 anonim ***** válasza:
19%

Persze, ez nem feltétlenül ellened szólt, hanem a kis vita miatt ami kibontakozott.

Itt egy link, ezekből a kis könyvecskékből mindent megtudhatsz, amire még szükséged lehet:

[link]

2010. dec. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!