Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » (Legkevesebb) hány literes...

(Legkevesebb) hány literes akvárium kell egy fátyolfarkú aranyhalnak?

Figyelt kérdés
2010. jan. 10. 21:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100 l alatt ne.
2010. jan. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Salx Narval ***** válasza:
31%
Én is azt mondom, hogy 100Liter alatt ne tarts aranyhalat.Amennyiben a vízigénye érdekel, akkor kb-30 liter/hal.Ez természetesen nem azt jelenti, hogy egy 30literes akvárium elég neki, hanem azt, hogy kb- 100literben 3-4 hal tartható.Ez 10-12 cm-es felnőtt halakra értendő,cifra aranyhalak esetében,jó szűrés és heti 30%-os vízcsere mellett.Amennyiben csak 1db halat akarsz és semmi mást, akkor én minimum 50-60 literes akváriumot ajánlanék.
2010. jan. 11. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
27%
Ugyan, nekem 52-ben van 2 szűrővel, levegőztetővel már egy éve, 2 hetente a fél vizet cserélem és tök tiszta az egész, jól elvannak.
2010. jan. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
így legyen ötösöm,tudtam valaki benyögi xy literben elvan semmi baja,te is elélsz pl két négyzetméteren,de közel sem leszel boldog,elégedett.Sajnos itt tart a magyar morál akvarisztikailag amiben hibásak a kereskedők is amikor a tanácstalan vevő segítségért fordul hozzá ők meg lehúzzák minden szirt-sz@rt eladva nekik,hogy az kell,és nem segítenek ezek a nekem is elél mostohább körülmények közt hsz ek sem mert a vége sorozatos halhullás és elmegy a kedve a kezdőknek az egésztől.
2010. jan. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*picit félreérthető volt.nem a két másik válaszadóra gondoltam itt hanem a gömbaksis,elvan szűrő,levegőztető stb tipusú válaszokra,itt csak a literszámmal vagyok morcos picit.igazából kerti tóba való az aranyhal,de ha már akváriumba tesszük akkor minimum 100 liter legyen és az sem hű de nagy neki.
2010. jan. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Salx Narval ***** válasza:
06-29 v-ok Én neked adok igazat utolsó, de szerintem nem fog vásárolni a kérdező, 1db halnak, egy 100literes akváriumot.Akkor viszont inkább egy 50-60 literes szűrővel, mint egy még kisebb, esetleg gömb akvárium.Annak idején nálam a 300literes akváriumot is kinőtték, hat év után kikerültek egy kerti tóba.A legkisebb méretet kérte a kérdező, nem írhattam 300Litert.
2010. jan. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az a probléma, hogy sok kezdőnek az akvarisztika=aranyhal.

Most nem beszélnék a gömbaksikról, mert oldalakat írhatnék róluk.


Rá kéne végre jönni, hogy az aranyhal egy olyan hal, melynek minimum 150 literes akvárium kell, ebben is csak 6-8 hal fér el, és helyette bőven van más alternatíva, melyekkel kisebb akváriumban sokkal változatosabb élővilágot hozhatunk létre.


Itt jön képbe az, hogy a kereskedőt mennyire érdekli, hova kerülnek a halak: sajnos az esetek többségében tojnak rá, csak vegyék meg a halat. Tisztelet a kivételnek!

2010. jan. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100-150 liter!
2010. jan. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat. Igazából nekem személy szerint nagyon tetszik az aranyhal, de azt hiszem inkább még várok a vásárlással, minthogy rossz körülmények között tartsam.

A gömbakváriumról tudom, hogy nem jó a halaknak, hogy úgy látnak benne, mintha "részegek lennének", ez fel sem merült bennem.

Csak kíváncsi voltam, hogy meddig kell még várnom :) Ha lesz saját lakás és nem egyszobás bérlakás, akkor jöhet a nagy aksi!

Mégegyszer köszönöm a válaszokat!

2010. jan. 11. 19:46
 10/10 anonim válasza:
Ha van pénzed rá jól jönne neki egy 2-3ezer literes, és abban tarthatsz többet is :D De komolyan, nekem nincs halam, de ha lenne, én tuti h egy medencét adnék neki, mert hiperaktív vagyok és egy 2x2mes helyiségben megőrülnék!
2010. jún. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!