Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Honnan veszem észre, ha...

Honnan veszem észre, ha várandós egy hal?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok :-)

Egy két napja a halaink mint az őrült, kergetőznek, ez párzás, vagy veszekedés? Ha párzás, akkor honnan tudok, hogy várandós a hal, és utána mit kell tennem? Különvenni egyszerre?

Fekete mollik.


2010. dec. 3. 09:51
 1/2 anonim ***** válasza:
94%
A mollyk elevenszülők, eléggé szaporák (5-6 hetente kb 20 utód nőstényenként), tehát ez a kergetőzés játék és párzás is egyszerre. A nőstények hatalmasra fognak dagadni, már-már viccesen nagyra. Ellés előtt ideges lesz, bújkálni fog a növények között. Ha szeretnél utódokat, akkor egy 30 liter körüli akváriumot kellenne felszerelned nekik (növény, szűrő és fűtő mindenképpen kell). Ide veheted külön az anyát. Ellés után el kell távolítani a medencéből, mert megeheti a kicsiket (nálam szerintem még egyet sem ettek meg, pedig én nem akarok szaporítani, de nem ez a jellemző magatartás). Ha nem veszed ki az anyát, megfelelően növényesített akváriumban megmaradnak a kicsik.
2010. dec. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nekem nagyon sok Guppym volt.Náluk úgy lehetett észre venni a vemhességet, hogy a "fenekénél" volt egy nagy fekete pont.Én ellető ládába raktam az ellés ideéig majd egy 20l-es aksiba.
2010. dec. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!