Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Algátlanítás! Hány napig...

Algátlanítás! Hány napig legyen sötétben az akvárium?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom kipróbálom ezt a módszert, betakartam sötétkék törölközővel, mikor vegyem le a törcsit? Próbáltátok már ezt a módszert? A növények hogy viselik? Hatásos?
2010. dec. 9. 08:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

5 nap úgy hatásos, pl ecsetalgára jó a black out de ott azért nem ár ha kiveszed a növényeket és lemosod.


Ha zöld alga az meg úgyis újranő akkor más lámpát vegyél rá. Vízalatti neon jó az olcsó is.


Barna alga ellen viszont vehetszt törpe szívóharcsát, meg almacsigát, azok kitakarítják, vagy egy jobb szűrőt, lehet nem keringeti eléggé a vizet.

2010. dec. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én nem árnyékoltam csak a napi 10-órás világítást 7-8 órára csökkentettem és vásároltam egy csomó úszó növényt.Ezek egy-két hét alatt felélték az alga tápanyagait.Mindig megtartok annyit, hogy ne fogják el a fényt a növények elől, de kéznél legyen ha kell.Csináltam már békalencsével is, de azzal több a vesződség, feltapad az üvegre és szaga is van, amúgy jó hatású.A dús növényzetnél, nincs jobb algairtó.Lehet növényeket hajtatni azok is hamar felélik a felesleges tápanyagokat.Én bambuszrudakat tettem a vízbe, szépen meggyökeresedett és már dolgozott is,dekorációnak sem volt csúnya.Az algairtó szerek közül a SERA Algovecet próbáltam, ez a szer nálam bevált és tesztelve is lett.Az előírt adag, sem a halakra (pl p-harcsa,anci,stb ) sem az ivadékra, de még a garnélákra sem volt rossz hatással.Mindenek előtt egy takarítást és részleges vízcserét javasolnék, majd úszó növényeket.Csökkentsd az időt, vagy a teljesítményt, de 8-9 óra alá ne menjen a világítási idő, mert a növényeknek kell a fény és a növények fogják kiszorítani az algát, ha kellően dúsak és egészségesek lesznek.A leírtakat együtt is alkalmazhatod.A nagyon erős porlasztás, a lúgosodó víz, a túletetés is fokozza az algásodást, ezekre is figyelj.Nekem behurcolt ecsetalgám és a frontüvegen zöld algám volt.Az ecsetalga durva volt , de azt is kinyírta egy jó kazalnyi tüskéshínár, vízijácint és a vízi saláta.
2010. dec. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát igen az ecsetalga ellen készülök a frontra:S a zöld nem zavar, még jól is mutat a dekoráción. Köszi mindkét választ, már le is vettem a törölközőt és most megpróbálom mindkettőtök tanácsát alkalmazni, veszek törpe szívóharcsát és valami vízi "dudvát" is.
2010. dec. 9. 21:46
 4/8 anonim ***** válasza:

A törpe szívó az csak a barna algát eszi. Az ecset algát semmilyen hal nem eszi meg.


Ecset algánál a legjobb amit tehetsz, hogy fogod és kimosod alaposan az egész akváriumot mondjuk ecettel is kimoshatod. A növényeket meg lemosod a csap alatt sima vízzel. Én így kiirtottam egyszer.

2010. dec. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Frontosa ***** válasza:

Az ecsetalgát tudtommal egyetlen hal eszi meg, mégpedig a Sziámi Ormányosmárna! Jobb helyeken lehet kapni belőlük és előszeretettel lekmározzák az ecsetalgát, nekem 3-4 db néhány nap alatt kipucolja az alkváriumaimat, de a többi algafajt sem veti meg. Javaslom próbáld ki.

Persze ez csak tüneti kezelés.

Üdv,

2010. dec. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
olvasgattam erről a sziámi ormányosról..hát nem akarok egy növényzabálót , tudom vmit. vmiért de nem hiszem el, hogy nincs vmi "mindenkinekjó" megoldás. Azt tuti nem fogom, hogy kipucolom az egészet 120 liter révén.
2010. dec. 10. 20:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor legyen 5 napig sötétben aztán majd meglátod, hogy jutottál e valamire. Mondjuk az a baj az ecsetalgával, hogy az spórával szaporodik, és ha egy pici marad a vízben, akkor újranő az egész. Azért mondtam a kipucolást az biztos hogy segítene. A sötétítés meg csak 50% hogy segít.
2010. dec. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Frontosa ***** válasza:

Ezt a kérdéskört néhány hete tárgyaltuk ki. Itt a link, olvasd el a hozzászólásokat+itt leírtam egy +linket ide, hasznát fogod venni:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__1..

Remélem segítettem

Üdv,

2010. dec. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!