Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért habzik az akvárium vize?

TOMMEK0102 kérdése:

Miért habzik az akvárium vize?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 25 l-es akváriumom melyet tegnap takarítottam ki teljes egészében s eddig nem tapasztalt dologra lettem figyelmes. Mai nap folyamán a szivacsszürővel ellentétes oldalon vettem észre rengetek apró buborékot összefüggően. Eddig is használtam néha egész nap néha csak napközbe a levegöztetős szürőt de nem volt ilyen gondom. Mitől lehet mi lehet a baj?
2010. dec. 10. 22:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Egy 25 literes akváriummal rengeteg gond lehet. Előszöris, mit tartasz benne? miért takarítottad ki teljesen? Miért nem megy állandóan a szivacsszűrő? Mit használtál a tisztításhoz?
2010. dec. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia!A következők vannak benne:

4 guppi (2hím,2nőstény)

2 Páncélos harcsa

1 betta pár

3 neon

1 alganyaló


A tisztitó szinte folyton megy csak a napokban nem ment mindig.A tisztitás azért volt teljes mert már 1 hónapja lassan nem takaritottam s nagyon szutykos volt a vize.

Kavicsot átmostam s teljesen tiszta a vize mégis megjelent a sarokba a sok apro buborék ami eddig soha nem jelentkezett. olyan mint mikor szappanos a viz de én sosem szappanozok semmit. nem tudom mi lehet ez s idegesit. De azóta van mióta megvannak a neonok és a betta pár mert tegnap hoztam őket.

2010. dec. 10. 23:24
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
Nem kellettek volna a neonok, se a bettapár. Már így is zsúfolt az akváriumod, diszhal.info oldalon nézz utána melyik halnak milyen igényei vannak, leginkább a halnépességet és a legkisebb akvárium méretet nézd amiben tarthatod (pl. neonnál azt hiszem 50 literre 6-8 hal, bettánál 50 literre 1 pár stb.) Valószínűleg azért habos a vized, mert kikapcsoltad a szivacsszűrőt (ekkora akváriumnál ennyi hallal amúgy is kevés volt már szerintem), és bezavarosodott a vized. Lecserélni az egész vizet meg hülyeség volt, olyan nincs, hogy bekoszolódik az akvárium! Heti részleges vízcserét szoktunk csinálni, és ha megy a szűrésed és jó is, akkor nem koszolódhat. Ha kikapcsolod a szűrőt, akkor elpusztulnak a hasznos baktériumok, nincs ami lebontsa a halszart meg a kajamaradékot, persze hogy tiszta nitrit meg méreganyag lesz a víz. Csoda, hogy még élnek a halaid. Holnap azonnal vegyél egy legalább 60 literest (akvarista.hu fórumon vannak olcsók használtan). Engedd fel vízzel, vegyél indító baktérium kultúrát meg egy normális belsős szűrőt, nyomd rá, várj 1 hetet és imádkozz, hogy túlélik addig a halaid. És tedd át őket oda. Vagy add el őket, mert így nem fogják túlélni. Az alganyaló remélem nem anci hanem törpe szívóharcsa. Mert az ancinak legalább 90 literes kell.
2010. dec. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
a betta csinál habot
2010. dec. 11. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja igen, ez eszembe se jutott. A betta habfészket készít és abba rakja az ikrákat. De akkor is vonatkozik az akváriumodra a válasz, amit írtam.
2010. dec. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Frontosa ***** válasza:
60%

Ha jól értelmezem te havonta teljesen kitakarítod az akváriumot (aljzat átmosás, új csapvíz). Ezt felejtsd el. Egy akváriumot jó esetben több év elteltével, vagy betegség esetén takarítunk ki, kb. 2 hetente részleges vízcserét alkalmazunk, az aljzatról leszívjuk a koszt és FOLYAMATOSAN szűrjük. Olyan nincs, hogy 1 hónap alatt teljesen elkoszosodik a víz, mert ott akkor gond van a szűrővel. Épp, hogy beáll az egyensúly és zupssz neki. Gondolom vízcsere után simán beraktad a halakat a friss csapvízbe, csoda, hogy még élnek. Nem volt még elhullásod?

Másrészt egy 25 literes akvárium legfeljebb egy elevenszülő párnak való, ívatás idejére. Javaslom szerezz be egy nagyobbat egy komolyabb belső szűrővel és ne cseréld havonta az össz. vizet, csinálj részleges vízcserét, néha takarítsd ki a szűrőszivacsot és évekig nem lesz vele bajod. De előtte inkább olvass utána.

Ne érts félre, nem támadni akarlak, vedd inkább tanácsnak.

Üdv,

2010. dec. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az infókat igyekszem mindent helyrehozni:)
2010. dec. 11. 10:09
 8/11 anonim ***** válasza:
a betták ívni akarnak.
2010. dec. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nekem 1db bettám volt régen és az is habzott, akkor az is ívni akart egyedül??
2010. dec. 12. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%

Igen a hím megépíti nőstény nélkül is a habfészket.


Hátha arra jár egy nőstény, és akkor legyen mit mutatnia.

2010. dec. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!