Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehetséges, hogy guppi papám...

Lehetséges, hogy guppi papám csakis lány utódokat tud nemzeni?

Figyelt kérdés

Úgy kezdődött, hogy unokám kapott a halüzletben ajándékba néhány apró guppit, és egy pár nálam landolt. Nőttek, növekedtek, és egyszer csak született 1 kishal. Aztán született 4 kishal. Aztán született 8 kishal, majd született újabb kb 10 darab. Ma reggelre újabb négy jött a világra, számuk most estére 12-re növekedett. Pontosan olyan a halraj, amilyennek a fény körül köröző bogarakat látjuk nyári estéken. Semmi szín, szürke mind, ahogy a szenderek, csupán a papa sötétkék.

A ma született tucat már unoka. A nagylány kicsikéi. S a négytagú következő generáció is csupa lány, és várandós mind! S látom, hogy a következő 10 szintén lány, és máris pocakos. Hát micsoda világ ez?! Létezik, hogy a guppipapa csakis lány utód létrehozására képes?! Van ilyen? S miképpen termékenyülnek meg csitriként? Papájuk közelükbe sem megy soha.


2010. dec. 18. 17:45
 1/10 A kérdező kommentje:
Persze nem az én papám. Így akartam mondani: guppi papa.
2010. dec. 18. 17:46
 2/10 anonim ***** válasza:
11%

Kromoszómák miatt van ez, csak lány utódjai lehetnek.

Embereknél is van ilyen, hogy a férfinek nincs olyan kromoszómája, ami által fiút hozhat létre, így csak lánya lesz.

2010. dec. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az elevenszülőknél többnyire nőstény utódok születnek, de azért egy-két fiúcskának is kellene lennie. Mivel guppiknál olyan 10-20 utód a jellemző fialásonként, így jónéhány mohó gyomrokban végezte. Talán a néhány fiú is így járt. Viszont a fiatal hímek olyan egy hónapos korukig még inkább nősténynek látszanak, majd csak a színesedéskor kezdenek kialakulni a jellegzetes úszóik és gonopódiumuk.
2010. dec. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ajaj!

Ami igaz,igaz, öröm az utódok érkezése, annyira aranyosak a picikék. Hogy megettek belőlük? Lehet. De sosem látom,hogy üldöznék az újakat, nem is igen férne beléjük, sokat és szívesen etetem őket.

Mindössze 42 literes az akvárium, lehet, hogy megkezdenem kellene a létszám csökkentését? A második generációra gondolok, ott már kétségtelen a nemük.

Nagy gond nekem elpusztításuk, mert igazán tisztelem az életet, az állatokét éppen annyira, mint az emberekét. De mit lehet tenni? A gyors és fájdalommentes halált kell megoldanom. Örülnék ötleteknek.

Talán, ahogy kiemeltem, üssem őket azonnal agyon? Azt hiszem, a horgászok is így tesznek.

Telepítsek netán hányat unokám akváriumába? Ott mindenféle nagyobb hal van, mások, mint az én kis guppipárom. Ott egészen biztosan feleszik a szaporulatot, s néhány anya nyugodtan ellehet - bár élő élelmiszer termelésre tartani őket eléggé vad és méltatlan dolognak tűnik. Rossz ötlet, mert rossz élet. Vagy ez a sorsuk? Szülni és egyre csak szülni?!

Tanácstalan vagyok. Minden segítséget hálásan fogadok, amely gondom megoldására irányul.

2010. dec. 18. 21:27
 5/10 A kérdező kommentje:
ma 18:13, igen, ez bizony lehetséges. Vásároljak egy újabb halat? Hátha... mert ez így eléggé vacak.
2010. dec. 18. 21:31
 6/10 anonim ***** válasza:
express.hu --> Guppi ingyen elvihető.
2010. dec. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát, figyelj. Szerintem az értelmetlen és felesleges elpusztításuk elfogadhatatlanabb, mint egy természetes egyensúly kialakítása, tehát a nagyobb testű halakkal kordában tartani a szaporulatot. A természetben is ez történik, a guppik a táplálékláncban nem a legelőkelőbb helyet foglalják el. Tömeghal, úgy biztosítják a túlélést, hogy gyorsan szaporodnak. Rövid élet, rengeteg utód. Egyébként a szülők is megeszik a kicsiket, illetve a többiek. 1-2 naposan már nem kergetik őket, de születés után közvetlenül, mikor még nem tudnak elbújni, bizony rengetegen áldozatul esnek. Bármennyit etetsz, ez náluk ösztönös.

Tehát én a nagytestű halakkal együttartást elfogadható ötletnek tartom.

Az elajándékozás is jó, én ezt teszem, de nem 100%-os megoldás. Egyrészt nehéz állandóan ezzel foglalkozni, másrészt nem biztos, hogy jó helyre kerülnek.


Ha viszont mindenképpen el kell pusztítanod egy halat, mert mondjuk beteg és szenved, akkor a leghumánusabb megoldás a jég, jeges víz. Mivel hidegvérűek, nem úgy hat rájuk a hideg, mint például az emberre. Fájdalommentes, lelassul a szervezetük és kimúlnak. Az állatvédelmi törvény is ezt a módot írja elő például étkezésre szánt rákoknál, hogy ne élve főzzék meg őket, hanem ilyen módon fájdalommentesen lenne kötelező elpusztítani őket.


De mégegyszer mondom, ezt ne értelmetlen pusztításra használd, akkor inkább eleségként végezzék, mint "szemétként".

2010. dec. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves Tegnap 19:43!

Már megbeszéltem menyemmel, hogy holnap átviszek több anyát, hogy már ott, a nagyobb halak között potyogtassák az utódokat. Eddig sem tettem külön az ivadékokat, ám a 3 "nagy" halam is eléggé kicsi. Gondolom, ezért maradtak meg talán mindnyájan.

A jeges halál szenvedés mentesnek tűnik. Köszönöm, most találkoztam ezzel a megoldással először. Azért nagyon sajnálom őket.

Unokámmal szintén megbeszéltem az ügyet, s nagyon megnyugtató volt látni, hogy sikerült megtanítanunk őt az állatok életének tiszteletére. Azt javasolta, vegyek egy nagy lavórt, állítsam be a gyerekszobába, és ő vállalja a gondozást. Persze, ez kivitelezhetetlen.

2010. dec. 20. 22:03
 9/10 A kérdező kommentje:

"Guppi ingyen elvihető."

Köszönöm segítségedet, kedves Barátom. Annyival toldanám meg, hogy tőlem is. DDD

2010. dec. 20. 22:05
 10/10 A kérdező kommentje:
Legnagyobb örömömre látom, hogy néhány halacska színesedni kezd! Hurrá, vannak fiúk!
2011. jan. 5. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!