Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valki segítene aki ért a...

Valki segítene aki ért a garnélákhoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok!!!:)le tudnátok írni hogy mik a red cherry garnéláknál a tartáshoz szükséges dolgok?Olyanra gondolok hogy pl. etetés,tisztítás?Esetleg márkák az ételhez?És légyszi nézzétek el nekem a kérdéseket..kezdő vagyok a garnélatartásban..:)előre is köszönöm.
2010. dec. 19. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

[link]

Itt leírnak mindent.

2010. dec. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Platypus ***** válasza:
2010. dec. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát, azért nem mindent :)

Az akváriumba kellene egy kis teljesítményű szűrő, legjobb a szivacsszűrő, nem csinál túl nagy áramlatot.

A vizük felét cseréld le hetente, de azonos hőmérsékletű pihentetett vízzel, mert érzékenyek a bomlástermékekre.

Legyen az akváriumban rengeted búvóhely, főleg jávai moha a legalkalmasabb erre a célra, meg valamilyen úszó növény, hogy ne legyen túl erős a fény.

A sötét aljzatot kedvelik, biztonságérzetet nyújt.

Én etetni szúnyoglárvával, lemezes halkajával, 1-2 percig főzött uborkával, borsóval, spenóttal, cukkinivel, ilyesmikkel szoktam. Nem kapnak minden nap kaját, csak 2-3 naponta, de van alga a medencéjükben, azt szívesen bogarásszák. Keveset etess, a zöldségek maradékát pedig néhány óra múlva vedd ki.

2010. dec. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én csak "scrimps naturals"-al etetem.


Úgy tisztítom, hogy szunyoghálót gumiztam a leszívó cső végére.


Sok növény van az akváriumban, főleg vasfára tekert jávai moha, meg van liaoepsis vizifű, infuzória és egyéb kis méretű növények.


Az aljzat nálam 1-3mm-es apró szemű kavics.


Beraktam egy vékony faágat, azon is szoktak mászkálni.


Nekem 3 akváriumban 3 különböző szűrőm van, szerintem mindegy milyen szűrőt használsz, nem kell nagy sodrás, gyengére kell állítani, vagy kicsi szűrőt kell venni.

2010. dec. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Platypus ***** válasza:

Érdekes növény lehet az az infuzória, én úgy hallottam, hogy egy csillós egysejtű amivel ivadékhalakat szoktak etetni :)


Még annyit hozzátennék, hogy a garnélák nagyon érzékenyek a vegyszerekre. Olyan növényeket érdemes venni, amik tápozás nélkül vagy nagyon kevés táppal is szépen nőnek. Pl. Microsorum, Anubias, gömbalga, különböző mohák.

2010. dec. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az infuzória az olyan mint a hínár, bár lehet akkor rosszul tudom a nevét, de valami ilyesmi neve van :)


Az egy húsevő növény, ami tisztítja a vizet, mert az apró mikró nemtom miket megeszi, mármint a növény :)


Vannak rajta kis bogyók azzal gyilkol, de a bogyókat meg lezabálják a halak.


De a redeket nem bántja a növény, az csak az ilyen nagyon mikro dolgokat szűri ki a vízből.

2010. dec. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Platypus ***** válasza:
Amire te gondolsz, az az Utricularia, magyarul rence. Nem tartottam még ezt a növényt, de szerintem a hólyagcsapdái elég nagyok, hogy elkapjanak egy újszülött garnélát.
2010. dec. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja, lehet az lesz az, valami olyasmi csak nincs róla sehol egy normális kép.


Az lehet hogy alapból elkapná, de ha a halak lezabálják róla a bogyókat, akkor már nincs is mivel elkapja, pl nálam nincs rajta bogyó már :)


Jó, akkor ne vegyetek olyat redek mellé :)

2010. dec. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
de én nem dobom ki, nekem tetszik :) szerintem jól néz ki
2010. dec. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!