Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 25 literes akváriumba mi kell...

Motoregér00 kérdése:

25 literes akváriumba mi kell garnélákhoz?

Figyelt kérdés
Garnélás akváriumot szeretnék indítani. Egyenlőre megvan az akvárium 25l (maga az üveg semmi dekor)+világítás. Azt szeretném kérni tőletek, hogy segítsetek mi kellene még ezen kívül mindent írjatok le ami még kell (lehetőleg árakkal). És hol tudnék garnélás akváriumokat nézni?
2011. júl. 13. 14:48
 1/10 Platypus ***** válasza:

garnelaforum.hu - itt aztán rengeteg garnélás akvárium van.


Szükséged lesz valami szűrésre. Ha belső szűrőt szeretnél, akkor a power head típust keresd, mert ez nem szívja be a kis garnélákat, vagy át kell alakítanod hogy biztonságos legyen. Sokan használnak légpumpával hajtott szivacsszűrőt vagy talajszűrőt is. Az utóbbi kettőnek jobb a biológiai szűrése, a mechanikus viszont sokkal rosszabb, tehát többet kell porszívóznod. Légpumpát és belső szűrőt is úgy 3000 Ft-tól kapsz.

A talajod ne legyen túl nagy szemű, és itt is jó, ha biológiailag aktív talajt választasz. Néhány márka: Shrimp sand, akadama, JBL manado, Hobby natalit és bonalit. Ha spórolni akarsz akkor a bazalt a legjobb választás. De ekkora akváriumba elég egy csomag talaj, a natalit pl. 1700 Ft, a manado is kb. ennyi csak nem mindenhol mérik ki.

Mindenképpen telepíts mohákat is, a garnélák szeretnek benne bújkálni. A jávai a legolcsóbb, de ha kicsit költesz rá, nagyon látványos fajokat is vehetsz, pl. Monosolenium, Spiky moss.

2011. júl. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
0%

1,5 kg Garnélarák

1 dl citromlé

1 csomag kínai édes savanyú fűszerkeverék

1 ü ananász befőtt leve

1 dl olíva olaj

3 dkg erős Pista

2 fej saláta

1 kg vegyes savanyúság

(karfiol, paprika, pepperóni görögdinnye stb.)

3 db citrom

3 dkg mártássűrítő vagy étkezési keményítő, vagy liszt

3 dl kefir

1 csomag kefirhez való saláta öntet fűszerkeverék

2011. júl. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
sötét színű aljzatot vegyél, mondjuk bazaltot azon jól néznek ki, sztem elég bele egy sima szivacsszűrő, sok moha(jávai, gömb) ezek nem drágák, és raknék még bele egy-két törpe anubiast azok nem növik ki, ezen kívűl vasfát is vegyél dekorációnak és kötözd rá a jávait nekem is úgy van nagyon szép, semmi más giccses dekor nem kell bele, nekem is csak 3 lapos bazaltkő van
2011. júl. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A jávai moha milyen magasra nő meg esetleg alkalmas e un. "füvesítésre".

És milyen táp kell a garnéláknak, a növényeknek?

Illetve hogy kell indítani az ilyen akváriumokat hasonlóan a halasokhoz? Esetleg valami extra?

2011. júl. 13. 15:02
 5/10 anonim ***** válasza:
előző vagyok rakhatsz még bele microsoriumot, vagy ha van erősebb a fényed akkor valizneriát ezek is hálás növények, eleségnek én sera shirmp naturalt adok meg forrázott borsót és kukoricát, ja és még annyi ha nem jó a szivacs akkor vegyél aquael fan mini belső motoros szűrőt
2011. júl. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
megint én vok:D, igen járatni kell az aksit min. 3 hétig, a garnikat is a telepítésnél szoktatni kell a vízhez, a növényeket easy life profitoval tápozom nagyon jó anyag azóta mióta adom nekik az összes növény jobban nő és hozza a hajtásokat
2011. júl. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ja és az akvarsita.hun tudsz olcsóne beszerezni dolgokat én ott vettem az rákoat is
2011. júl. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
a jávaiból szép mohafalat lehet csinálni
2011. júl. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Platypus ***** válasza:
A jávaiból pont nem lehet igazán szép falat vagy gyepet csinálni. A karácsony, a szingapúri és a spiky moha sokkal alkalmasabb ilyen célra. A jávaival is lehet kísérletezni, de szerintem nem éri meg.
2011. júl. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
kinek mitetszik....
2011. júl. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!