Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak, ha sok a...

Doruss kérdése:

Mit csináljak, ha sok a kagyló az akváriumban?

Figyelt kérdés
Kaptam még nyáron a halkereskedőtől néhány kagylót, kb. tíz darabot. A nevüket nem tudom, úgy kb. két centisek, a házuk hosszúkás és csavart, és fehéres-világosbarna alapon sötét barnás csíkok és pöttyök vannak rajta.Iszonyatosan gyorsan szaporodnak, és (nem túlzok!) már több mint száz darab van belőle. És egyre csak szaporodnak tovább. Mit tegyek, hogyan irtsam ki őket, vagyis legalábbis egy részüket? Kiszedegetniés bedobálni a vécébe nem akarom, valami olyan módszer kéne, amivel a szenvedésük nélkül meg tudok szabadulni tőlük. Az, hogy adjam oda valakinek, az sem jó, mert senkinek nem kellene annyi kagyló. Mit tegyek?
2010. dec. 21. 21:34
 1/8 Platypus ***** válasza:

Nehogy kiirtsd őket, ennyi élő anyag ha elpusztul, a bomlásával magával visz mindent az akváriumban. Halat, növényt, de még baktériumot is. A metilinkék amúgy tutira megöli őket, de az összeset egyszerre.

Ha pesti vagy, lepasszolhatod nekem őket, van pár tippem hova lehetne elajándékozgatni.

2010. dec. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Platypus ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__1..


Sőt, még jobb ötlet, beszélj össze vele. A "kagylód" nekem maláj tornyoscsigának tűnik.

Ha ez a faj nagyon szaporodik, az annak a jele, hogy túleteted a halaid. Fogd vissza az etetést és nem fognak ilyen gyorsan sokasodnia csigák.

2010. dec. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Salx Narval ***** válasza:
2010. dec. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bizony, szerintem is maláj tornyosok és valóban akkor szaporodnak így, ha túl sok a kaja. Teljesen eltűntetni őket csak aljzatcserével lehetséges.
2010. dec. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Esetleg a csigaevő csigát tudom még mondani, ha belőlük veszel párat, akkor meg fog csappanni a számuk, de csodára ők sem képesek és a víz minősége is veszélybe kerül.
2010. dec. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha nem akarod megölni őket, akkor sajnos ki kell szedegetni egy másik akváriumba.Egy-két csigaevő hal megeszegetné az apraját és ezzel kordában tartaná a csigákat, hidegebb vízben az aranyhal tartása is megoldást jelentene.Arra az esetre írom, ha mégis ki akarnád irtani és tudsz ilyen halakat tartani.A vegyszeres irtást én sem tanácsolnám, a fent leírt okok miatt.
2010. dec. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagy vegyél egy botiát, másnéven öves díszcsíkot, bár nem tudom, hogy az épp a malájtornyost eszi e, de az egyéb csigákat meg szokta enni, csak mondjuk nagy dzsuvát csinál, otthagyja az összetört házú félig megevett csigákat szanaszét aztán azt neked ki kell halásznod és az úgy már elég hányadék munka.
2010. dec. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Megnéztem a 3. válaszoló linkjét, és tényleg maláj tornyos csigáról van szó. Egyébként vegyszeres irtást én sem akartam, gondolom az a halaknak se jó. De mit jelent az, hogy a csigaevő csigáktól veszélybe kerül a víz minősége? Amúgy van egy kis akváriumom is, növendékakvárium, és abból már nemsokára kikerülnek a halak, az jó, ha abba rakom át a csigákat és oda veszek csigaevőt? Mennyit vegyek belőle?

Köszönöm a válaszokat!

2010. dec. 22. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!