Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az nem állatkínzás, ahogy a...

Doruss kérdése:

Az nem állatkínzás, ahogy a bettákat néhány halkereskedésben tartják?

Figyelt kérdés
Sok helyen láttam már, hogy a bettákat egy ilyen kis pár centi élű átlátszó műanyag kockadobozban tartják. Nem rossz ez neki? Mert itt több kérdéshez is írták már, hogy bettának kevés a 8-10 liter, inkább 20 kell. De akkor mi van a kereskedésekben, az a tartó max. 1 liter lehet. Megfordulni alig tud benne szegény hal.
2010. dec. 23. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Hát azért az is durva lenne ha külön külön 20 literes akváriumokban úszkálna 1 hím betta
2010. dec. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Platypus ***** válasza:

Idézet az állatvédelmi törvényből: "A kedvtelésbõl tartott állat tartási helyének olyan méretûnek kell lennie, hogy az állat fajára jellemzõ mozgási igényét ki tudja elégíteni. " Sajnos ez nincs részletesen kifejtve, egyesek szerint a Betta mozgásigényének elég 3 deci víz. Viszont van egy része a törvénynek, ahol meghatározzák, mennyi víz kell egy halnak. 20 cm-es méretig centinként 2 liter vizet kell számolni, tehát egy akár 7 centisre növő Bettának minimum 14 liter kell.

Tehát elvileg nem szabályos pár deci vízben tartani Bettát. De jelenleg semmi esély nincs rá, hogy ezt be is tartsák. Az állatvédelmi szempontokat még kutyáknál se nagyon tudják betartatni, pedig egy fokkal jobban megmozgatják az emberek érzelmeit, mint a halak. Nálunk népszokás a karácsonyi pontyot élve hazavinni és hagyni a szatyorban fuldokolni. Az emberek nem szokták meg hogy érző, szenvedő lényekként tekintsenek a halakra.



http://www.youtube.com/watch?v=mwpizFF8nfo


Én ezt az akváriumszettet is felháborítónak tartom, nincs három liter és elvileg a hal állandó lakhelyének szánták:

[link]

2010. dec. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát igen, a kereskedésekben sokszor tartják rossz körülmények között az állatokat(ez a megoldás nem csak kicsi helyet biztosít, de fűteni és tisztán tartani se lehet). Viszont ott jobb esetben csak 1-2 hetet kell kibírniuk.

Ahova én járok (mondjuk nem egy nagy bolt) ott más halakhoz teszik be egyesével nagyobb akváriumokba.

2010. dec. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
13%
a betta teherbíró.vagymi.kibirja az.látszana rajta, hogyha annyira szenvedne.vagy inkább tépjék össze egymást?
2010. dec. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én aranyhalakt vásároltam most. 130 literre nagyon gondolkoztam, hogy 3 vagy 4 halat vásároljak és haboztam. Az eladó ingerülten noszogatott, hogy válasszak már. Mondtam, hogy nem tudom mennyit bír el a víz. A válasza az volt, hogy ez egy 100 literes akvárium és 30 hal úszkál. Én nem hónapokra, egy évre, hanem a hal teljes élettartamára tervezek, tehát az eladó részéről ez elfogadhatatlan hozzáállás. Egy betta is életben tartható 1 liter vízben, de gusztustalan dolog ezt természetesnek venni.
2010. dec. 24. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A válasz írója 93%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 19:18


Háth igen. Épp a múlt héten láttam valamelyik nap az egyik bevásárlóközpontban, hogy az az akvárium, amelyikben az élő halakat tartják, annyi hal volt benne, hogy szó szerint vizet nem lehetett látni! Erre jön az eladó, mert valaki kért élő halat, és nagyot néztem, amikor kikapja az akváriumból, és csak úgy élve beleteszi egy táskába. Háth mondom szerencsétlennek nem elég hogy nyomorognia kell, de még 1 órát kínlódik míg elpusztul.

2010. dec. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!