Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gömb akváriumban miért tilos...

Gömb akváriumban miért tilos halat tartani?

Figyelt kérdés
Sokszor olvastam h akármilyenbe csak olyanba ne rakjunk halakat, de indokot nem ír senki. Meghülyülnek tőle a halak vagy mi?
2010. dec. 23. 23:16
 1/6 anonim válasza:
aha^^
2010. dec. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tud beállni a biológiai egyensúly, nem fér bele szűrő, nincs úszótere a halnak, nem tudsz bele fűtőt tenni, nem tudsz aljzatot és élő növény tenni stb. stb.
2010. dec. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszadó nagyjából mindent leírt.Lehet,hogy a gömb akvárium mutatós, de korántsem a legkedvezőbb a halak számára. Nem megfelelő a térelosztása, tényleg szinte semmi nem fér el benne,egy normális belső szűrő és levegőztető sem,nem áll be benne a biológiai egyensúly emellett a halak számára torzítja a külvilág képét, ezért a gömb akváriumban tartott halak ijedősebbek lehetnek (például ha közel hajolsz az üveghez, torzítva látják a fejed,stb.).Én maximum nevelőakváriumnak használnám elevenszülő halak ivadékai számára, vagy még annak se.
2010. dec. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Platypus ***** válasza:
100%
Annyit tennék hozzá, hogy nem gyártják normális méretben. A legnagyobb, amit láttam 15 liter volt, és valami irreálisan drága. Az átlagos gömbakvárium csak pár liter. Ilyen kis akváriumokban semmilyen halat nem lehet tartani hosszú távon.
2010. dec. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem akarok ilyet venni és nem is akartam. De akinek gömbakváriuma van az miért nem vesz akkor legalább egy kisebb akváriumot? Én gömbbe max növényeket ültetnék,de szárazföldit
2010. dec. 24. 10:40
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem van egy kis gömb, csokit, meg bonbont is lehet benne tartani :)
2010. dec. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!