Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az oranda az oroszlánfejű...

Az oranda az oroszlánfejű aranyhal, ugye? Hogyan tartjátok? (Akvárium nagysága, szűrés, etetés, stb. ) Betegesek voltak? Mekkorára nőttek meg?

Figyelt kérdés
Biztos nem fogok egyhamar egy számukra elég nagy akváriumhoz jutni, de addig is tájékozódnék, ha segítetek. Már olvastam pár helyen utánuk, de a tapasztalataitokra lennék kíváncsi.
2010. dec. 25. 23:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem, nem ugyan az a kettő:

[link]

Nálam a tartási körülmények:

130 literes akvárium, a halak 4en vannak, csak belső szűrővel heti 20% vízcserével, a víz 20-22 fokos. Etetés naponta 2X, egyszer aranyhaltáp, egyszer zöldségmix (borsó, répa, kukorica, uborka), de mindíg csak kevés.

Nem régóta vannak meg, betegségről még nem tudok nyilatkozni, de érzékeny, kényes halak, oda kell figyelni a vízminőségre és az etetésre (könnyen túleszik magukat, érzékeny a gyomruk, gyakori a bélgyulladás, felfúvódás). A hőmérséklet is fontos, meleg vízben nem érzik jól magukat, hajlamosabbak a betegségekre. Egyébként szépek, jófejek, csak ajánlani tudom őket.

2010. dec. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Platypus ***** válasza:

Az oranda egy japán fajta, ugyanazt a mutációt hordozza, mint az oroszlánfejű, de azzal ellentétben fátyolúszós, megvan a hátúszója, és más testalakra szelektálták. A típusos oranda-k a legszerencsétlenebb aranyhalak közé tartoznak, a kifejlett példányok alig képesek úszni. Nézd meg a videót, a mérete is látszik: http://www.youtube.com/watch?v=kGhULMp4Y3Y

Igazából ha jellegzetes, típusos példányt veszel egy fajtából, akkor majdnem mindegy, milyet választasz, rettentően túltenyésztett, érzékeny és problémás lesz. Ha az átlag kereskedéses, vegyesen tenyésztett "kedvenc minőségű" aranyhalat választasz, akkor egy fokkal kezelhetőbb a helyzet, de a gömbölyű testű aranyhalak itt is elég érzékenyek.


Régen 3 aranyhalam volt, 2 fátyolfarkú és egy nimfa. Sok baj volt velük, csúnya fekélybetegséget kaptak, sokáig tartott kikezelni és utána sem lettek igazán szépek. A két fátyolos elpusztult egy áramszünet alatt, a nimfa sokáig élt. Ha újra aranyhalat tartanék, biztos, hogy nem egy fajtatiszta szerencsétlenséget választanék. A shubunkin aranyhalak egész életképesek, de fátyolosból és nimfából is akad egészséges példány.

2010. dec. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

bocs, hogy ideírom, de amiket Murr linkelt, hát egyszerűen undormány az összes... aki ilyet tart mit talál bennük szépnek? mintha egy tumor lenne a fejükön...áhh...

az emberi elme határtalan

2010. dec. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezzel egyetértek, szerintem is csúnya a legtöbb. Csak azért linkeltem, hogy válaszoljak a kérdésre. Viszont maguk az aranyhalak gyönyörűek, rájuk értettem, hogy csak ajánlani tudom őket, nem ezekre a változatokra.
2010. dec. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
persze én is úgy értem. tetszenek az aranyhalak, és imádom a koi pontyokat is, de ezek valami förmedvények. szegények alig bírnak mozogni.
2010. dec. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, elég szerencsétlenül néznek ki szegények, mintha egy nagy agy lenne a fejükre nőve, és a mozgásuk is elég suta...

Csak kíváncsi lettem, láttam ezt a videót, ezért kezdtem utánaolvasni (és nem volt világos 1-2 dolog):


http://www.youtube.com/watch?v=wUhgGhi7Wfw


Nyáron kint fogjátok / kint tartottátok az aranyhalaitokat egy tóban?


Köszi az infókat!

2010. dec. 28. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!