Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen Tápokat használtok a...

Milyen Tápokat használtok a vízinövényeitekhez?

Figyelt kérdés
2010. dec. 26. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Neptum növénytápsót használok.Nekem nagyon bevált.A növényeim szó szerint kinőtték az akváriumot.Úgy kell vagdosnom őket hogy ne árnyékolják be teljesen az aksit.
2010. dec. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Még hozzátennék annyit hogy a tablettás nővénytáp amit be kell rakni a növény gyökerei alá, az nem túl hatásos és még hallottam olyat is hogy a harcsák kiásták.A legjobb a csepegtetős növénytáp de, nem az előírt adagolás szerint hanem jóval kevesebb kell belőle, mert az algák könnyen elszaporodnak.
2010. dec. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha nekem 5ml-t ír 20L-hez hetente, akkor, hogy adagoljam szerinted?
2010. dec. 27. 14:22
 4/8 anonim ***** válasza:
Elég csak a fele vagy kevesebb.(2-2.5 ml)Ha hetente raksz a vízbe belőle az úgy jó.Tapasztalatból tudom hogyha az előírtak szerint adagolod akkor algatenyészet lesz az aksidban. :)
2010. dec. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Oksa, köszi szépen!
2010. dec. 27. 14:37
 6/8 Platypus ***** válasza:
100%

Egy rendes növénytáp nem okoz algásodást. Algásodást az akvárium túltelepítése, a gyenge szűrés, a rosszul megválasztott/időben túl sok világítás és a vegetáló növények okoznak elsősorban. A neptunról nem sok jót tudok mondani, a tapasztalatok nem meggyőzőek, hogy mi van benne, azt sejteni se lehet.

Használtam Sera florenat és easy life profito-t. Az utóbbival jobban meg vagyok elégedve. A talajba dugható tápok nem mindegyik növénynek használnak, sok vízigaz az összes tápanyagot a vízből veszi fel. Egyes fajoknak viszont nagyon fontos, pl. a vízikehely (Cryptocoryne) féléknek.

2010. dec. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én sem a neptunt mondanám top márkának. Viszont én sem az előírtak szerint tápozok, mert kisebb igényű növényeim vannak, kisebb a világításom és nem co2-zők, tehát viszonylag egyensúlyban próbálok tartani minden elemet, tényezőt. A növényeim nem nőnek úgy, mint egy szép növényesben, de jól érzik magukat és algásodással sem volt soha problémám.


Én sera florenát használok, de némi utánaolvasgatás után úgy döntöttem, hogy a következő nekem is az easy life lesz.

2010. dec. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyszer megjártam egy talajba dugható növény táptablettával.minden növényem a tövénél szétfoszlott.azóta csak a Sera florena folyékonyt használom,ez bevált.
2010. dec. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!