Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumi növények igényeln...

Brigi ^^ kérdése:

Az akváriumi növények igényelnek valami különösebb törődést?

Figyelt kérdés
2010. dec. 27. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Van amelyik nem annyira, van amelyik pedig rendszeres tápozást és CO2 ellátást igényel. Növénytől függ, nézz utána az adott fajtának.
2010. dec. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát ez attól függ, hogy mit nevezel különösebb törődésnek és hogy milyen növényekről van szó.


Például egy nem konkrétan növényes akváriumban, ahol halakat is tartasz, és mondjuk anubiast, jávai mohát, hólyagos vizikelyhet, valamint hasonlóan alacsony igényű növényeket tartasz, nem kell semmilyen különleges törődés.


Viszont egy kifejezetten növényes akváriumban, ahol különlegesebb növényeket tartasz, ott kell egy 1 watt/liter körüli világítás, rendkívül jó szűrés, heti 50% vízcsere, táptalaj, napi szintű tápozás, co2 adagolás, ph, keménység és hőmérséklet beállítás, rendszeres kertészkedés.


Meg van a kettő közötti átmenet.

2010. dec. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy fajtától függ, csak nem tudom a növényeim nevét, különben már rég utána néztem volna... :S
2010. dec. 27. 17:00
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]


Itt keresd meg a növényeidet, aztán meg tudod nézni az igényeit is.

2010. dec. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]

Próbáld itt beazonosítani, vagy tölts fel képet és kezdődhet a találgatás :)

2010. dec. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
jajjj köszönöm szépen *.*
2010. dec. 27. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!