Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 3hónapos és fehéredik? Miért?

3hónapos és fehéredik? Miért?

Figyelt kérdés
Az Acropora fehéredik, de nem alulról ahol kevesebb fényt kap!Tippem sincs mi lehet, viszonylag új az akváriumba, 3hónapja került be!Tippeket várok,a víz adatai kielégítőek (már amennyire a Sera tesztek pontosnak mondhatók)
2010. dec. 30. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]


Szerintem fehér vagy sárgás lesz a színe. Mekkora a sótartalom? Nagy a fényigénye, ezzel is táplálkozik, meg planktonokkal. Könnyen kifakulhat, lehet, hogy valami nyomelem hiánya van. Stroncium, magnézium és kalcium igényes, próbáld meg ésszerűen ezeknek koncentrációját növelni. Ahol vetted, ott is megkérdezheted mi lehet a probléma.

2010. dec. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
35-40mg/l a sótartalmam, világításom erős, de pont az a baj,h nem ott fehéredik ahol kevesebb fény éri (alul) hanem mintha elhalna kicsit feljebb!Nem lehet,h túl erős neki a fény? közép tájon vagy az akváriuma, és a 150W-os 14k-s HQI lámpa van hozzá talán a legközelebb!
2010. dec. 30. 18:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom...nem hiszem, hogy erős lenne neki, mivel pont az erős fényt kedveli. Esetleg google-ben próbálj meg valami leírást keresni róla, vagy akvarista.hu-n a tengeris fórumban rákérdezni, ott szerintem többet tudnak mondani, mint én :)
2010. dec. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!