Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Növényes akváriumban milyen...

Növényes akváriumban milyen aljzat kell?

Figyelt kérdés
Lassan minden szükséges információm meglesz, hogy neki merjek állni a halazásnak (elolvastam a Tökéletes akvárium című könyvet, meg itt is rendszeres olvasó vagyok pár hete). Most épp az a kérdés merült fel bennem, hogy miért nem tesznek sehol említést a növények talaj igényéről? Úgy értem, hogy a sima kavics aljzat megfelel a növényeknek is? Vagy vegyesen kellene? És ha vegyesen, akkor hogy? Szóval ez egy ilyen milyen aljzat legyen a növényes aksiban kérdés. :)
2011. jan. 1. 20:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%
Fertőtlenített gyöngykavics kell az aljába, kb 4 cm vastagon.Ha növényeket vásárolsz, figyelj a következőkre, Vannak szálas, bokros, és vízen úszó növények. Szálas növ.-ből 5-6 db-ot összefoghatsz és együtt dugd le a gyöngykavicsba.Kavicsokkal körül is bástyázhatod.
2011. jan. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És a kavics aljzat kielégítő a növények számára?
2011. jan. 1. 20:38
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban növényes akváriumot akarsz, igényes növényekkel, akkor a kavics magában nem elég. Mindenképpen táptalajra van szükségük. Ezt meg tudod venni táblákban, vagy darabos formában is. Erre kerül az aljzat. Ennél arra kell figyelni, hogy ne tudjon befulladni, tehát érdemes kisebb és nagyobb szemű kavicsot, esetleg kvarchomokot használni keverve. A túl nagy szemméret nem jó, mert akadályozza a növényt a gyökér növekedésében. A vastagságra 4 cm szerintem kevés, én 6-8 cm-ert javaslok.
2011. jan. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Növényes akváriumba nem kavicsot szoktak, hanem táptalajt. Pl. JBL Manado. Nem olcsó, de megéri. És rendszeres tápozást igényelnek a növények, valamint erős, kifejezetten növényeknek való világítást (10-12ezer kelvines neon ajánlott növényes akváriumba). Ja és persze erős szűrést. :)
2011. jan. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Például:

[link]

Vagy

[link]

2011. jan. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Valóban, a manado nagyon jó, csak mikor én növényeztem még nem létezett :) Így csak a "hagyományos" táptalaj + aljzat jutott eszembe. Szerintem mindkettővel lehet szép eredményeket elérni.
2011. jan. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Platypus ***** válasza:
100%

A komoly növényes akváriumokban kétféle talajt használnak. Alulra egy réteg táptalaj kerül, felülre égetett agyag általános aljzat. Mindkettő nagyon sokat jelent. Az égetett agyag talajokban sokkal jobban fejlődnek a növények, és a nagy felszínük kedvező élettér a hasznos bacik számára. Egy ilyen talaj igazából minden akváriumnak jó lenne, de elég drágák. A legolcsóbb ilyen általános aljzat a JBL manado, ez vörösesbarna, de számos más fajta is van sokféle színben.


Általános talajok: [link]


Táptalajnak a JBL florapol a legolcsóbb megoldás.


Olvasd végig ezt a fórumot, alaposan ki van vesézve:


[link]

2011. jan. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet ezekkel a táptalajokkal, meg a kavicsokkal. Mennyi időre szólnak? Nem kell lecserélni bizonyos időközönként?
2011. jan. 1. 21:37
 9/12 anonim ***** válasza:
De le kell, ha megnézed jobban a linkeket, le van írva, hogy mennyi időre javasolják a használatukat (évekről van szó).
2011. jan. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Platypus ***** válasza:
100%

A kavicsot felejtsd el. Ha komoly növényes aksit szeretnél, akkor minimum manadot ajánlott venned. Az álatlános aljzatok tudtommal nem öregszenek ki. Ha csak a halak mellett szeretnél néhány szép növényt, akkor megteszi a bazaltzúzalék vagy a nagyszemű kvarchomok is. A kavicsok nem jók, a sima felszínük meg a nagy szemcseméret nem kedvez semminek.


A táptalaj egy-másfél év alatt kimerül, ez attól is függ, mennyi olyan növényed van, amelyik kifejezetten a talajból veszi a tápanyagokat. Ha inkább olyan fajokat tartasz, amik a vízből veszik fel, akkor tovább is bírhatja. Ha kimerült, akkor talajba dugható golyókkal és kapszulákkal lehet pótolni.

2011. jan. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!