Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó lenne így az akvárium?

Jó lenne így az akvárium?

Figyelt kérdés

Azzal kezdenem ,hogy meg nem igazana volt halas akvariumom,de mar kb 2-3 honapja olvastam errol,es nagyon de nagyon megtetszet.Beszereztem egy melegitot,pumpat,egy kisseb lampat,es egy 30 literes akvariumot.

Es voltam egy allatkereskedelemben is es lattam egy akvariumot ami nagyon megtetszet,es azalapjan szeretnem berendezni az enyemet is

Az akvariumban sok volt a noveny szinte alig lehetett latni az uvegfal masik felet toluk.Es nem volt benne sok hal,ha jol emlekszek egy ancitrus(ugytudom igy irjak)es meg par kisseb hal de kb. ugy 3-4 hal lehetet benne.

Es most tanacsot kernek,hogy milyen novenyeket vegyek bele,fokeppen ajzatra.Milyen halakat vehetnek az ancitrus melle(ancitrust vagy valami mas algaevot biztos veszek),valami olyan halat szeretnek bele ,hogy ne igenyelje a csapatot,mert en is csak 2-3 halat szeretnek bele,nem szeretem a tulzsufoltokat.

Igy jo lenne minden nem ?Es el ne felejtsem meg egy kerdet ,hogy hogyan csereljemm a vizet az akvariumban ha beultetem a novenyeket?


Valaszokat elore is koszonom.


2011. jan. 2. 15:32
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Persze ha valami nem jo akkor javitsatok ki kerlek.
2011. jan. 2. 15:33
 2/18 anonim ***** válasza:
0%

szia.

nos egy 30l-es aksi nem túl nagy, de tarthatsz benne 1-2 kisebb halacskát:)

nos... anci (ancitrus) abból max2-t vegyél, ők nem bántanak senkit, kis nyugisak:) salátát, uborkát, zöldséget is adhatsz majd nekik, ezt majd kérdezd meg a boltban.

az hogy milyen halakat vegyél melléjük, szintén kérdezd meg!

DE NE VEGYÉL ELEVENSZÜLŐKET, MERT ŐK SZAPORODNAK ÉS KICSI LESZ AZ AKSI, ÉS SOKAN LESZNEK PL.MOLLI, GUPPY.

ILYET NE!!!!

én személy szerint nem ajánlok élő novényt mert 1.hamar kipurcannak 2.az ancik megeszik:D

jó nekik a műnövény, de ne legyen sűrű még ha szép akkorsem, mert ha úszkáló halakat veszel, akkor elveszed a mozgásterüket.

az anciknak kell 1 búvóhely, ez legyen kerámia:) szeretnek bujkálni meg algáznak róla

ÉS KEEL VÍZSZŰRŐ IS AMI KERINGETI A VIZET ÉS LEVEGŐZTET. TEHÁT NEM POSHADNAK BE.

HA EZ VAN AKK. ELÉG 2HETENTE TAKARITANI:)

2011. jan. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Platypus ***** válasza:
100%

Felejtsd el az Ancit. 14 centire megnő, nagyon kicsi lesz neki az a 30 liter. Helyette vehetsz otocinclust, ez csak 4 centis, viszont csapatos, legalább 3 kell belőle.

Nem csapatos kistestű hal nem sok van, a törpe fogaspontyocska vagy az endler guppi jó faj lenne, de 5 darab ajánlott. Vagy egyetlen hím betta . A növényekkel sem lesz egyszerű dolgod, a legtöbb nagyon hamar túlnő a 30 literen. Praktikus fajok: Anubias petite, jávai és karásony moha, Pogostemon helferi, Najas, Microsorum widelov(ez nagyra nő de jó lassan).

2011. jan. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Első jó nagy hülyeségeket mondott...

Ancinak 90 literes akvárium szükséges, ahogy Platypus is mondta, inkább törpe szívóharcsából vegyél 3-at. És az általa ajánlott halak egyikét, erre most nem térek ki, mert ő már leírta.

A technikai részről annyit, hogy szükséged lesz egy szűrőre, vegyél a légpumpádra csatlakoztatható szivacsszűrőt, ez nincs 1000 Ft. És mi ez, hogy nem ajánl a 2. válaszoló élő növényt? Úristen...az élő növény a legfontosabb egy akváriumba, ugyanis felhasználja a halak által kibocsátott CO2-t és oxigént állít elő. Valamint nagyon sok méreganyagot is megszüntet, ami miatt a halak elpusztulnának. Szóval élő növényeket vegyél! Világítás napi 10-12 órában menjen, annál se kevesebbet, se többet, mert algásodni fog az akváriumod. Hülyeség az, hogy nem kell világítás, meg hogy csak azért kell, hogy lásd a halakat, és ha már nem nézegeted kapcsold le. NEM! Azért kell, hogy a növények megfelelően tudjanak fejlődni, ne képződjön barna alga (mert ha nem világítasz, akkor tele lesz méreganyaggal a víz és ez, meg a sötét kedvez a barna alga kialakulásának), ha túl sokat világítasz, akkor meg zöld algád lesz. Hetente cseréld le a víz 20-30%-át, szerintem nálad elég a 20% is, ezt pedig úgy kell, hogy előtte nap engedsz egy vödörbe a csapból annyi vizet, amennyit le kell cserélned (nálad ez 6 liter kb), lefeded, hogy ne menjen bele kosz és hagyod másnapig pihenni, és amikor cseréled, ügyelsz rá, hogy azonos hőmérsékletű legyen az akvárium vizével. Nálad ez azért nagyon fontos, mert kicsi az akváriumod és a hőingadozás azonnal bekövetkezne, a halak meg ezt nem bírják és elpusztulhatnak. A levegőztetés pedig a légpumpáról történik egy porlasztó segítségével, de ha szivacsszűrőt veszel, akkor ez is megoldódik. Nem tudom hány kimenetes a légpumpád, de ha legalább 2, akkor az egyikre rákötöd a szűrőt, a másikra pedig vehetsz egy pici porlasztót és akkor tuti meglesz a megfelelő oxigén. A víz pedig legyen automata fűtővel ellátva, legyen beállítva 25-26 fokra.

Ajánlom tanulmányozni a

[link] és a

[link] oldalakat.

Hirtelen ennyi, ha van még kérdésed szívesen válaszolunk!

2011. jan. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Bocsánat, az 1. válaszoló nem ajánlott élő növényt :)
2011. jan. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 gfero ***** válasza:
ancit biztos nem lehet 30 literes aksiban tartani .vegyél 1 bettát és 1 pár törpe páncélos harcsát és mellé még 3-4 darab guppit.vagy csak önmagában 7-8 darab neont
2011. jan. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Huha nagyon szepen koszonom igy mar vilagos minden.Meg annyi lenne ,hogy a halaknak nem lesz semmi bajuk se ha csak egy paran lesznek nem ?mert csak 2-3 esetleg 4 halat szeretnek

Es ugy jo lenne ha 1 vagy 2 db harcsa fele,es 2 db pontyfele?

2011. jan. 2. 17:16
 8/18 A kérdező kommentje:
Vagy pontylazac*
2011. jan. 2. 17:18
 9/18 Platypus ***** válasza:
100%

A törpe páncélos harcsák is csapatban élvezik az életet, illik belőlük legalább 5-öt tartani. Ja és nem is algáznak.

Otocinclus harcsából legalább 3, de még jobb a 4.

Ha 1-2 halat szeretnél, akkor a pontylazacok nem a te halaid, egy hím betta vagy egy törpegurámi elvan magányosan(ekkora helyre csak egyetlen példány ajánlott).

2011. jan. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Aham,ertem koszonom!
2011. jan. 2. 17:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!