Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Éjszakára kikapcsolhatom a...

Éjszakára kikapcsolhatom a 2db 23 literes akváriumomban a szűrést?

Figyelt kérdés
Eddig sose kapcsoltam ki, de amióta megy, sosem tudok egy jót aludni. Ha éjszakára kikapcsolom lehet valami baj? Az egyikben 1 db koronás betta van néhány csigával, a másikban 6 db Red Cherry. Heti 30%-50%-os vízcsere.
2011. jan. 2. 16:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Semmiképpen sem javallom hogy kikapcsold. A halat is megviselheti hogy eltér a környezete a szokásostól a másik pedig hogy romlik a vízminőség. Annak folyamatosan mennie kell. Ha van rá lehetőséged helyezd át az akváriumot a hálószobádból. Sajnos előre kellett volna gondolkodnod.
2011. jan. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A boltban amikor bekapcsolták a légpumpát, akkor elég halknak tűnt. De most meg zavar. Nem tudom hogy hogyan lehetne megoldani hogy csöndesebb legyen. Amíg 1 akvárium volt rákötve, még hangosabb volt. Most hogy 2 van, már halkabb, de még behozom majd a 3. akváriumot, és majd csönd lesz. :) És ha van a rákok mellett jávaimoha, májmoha, meg valami riccia féle ami kereklevelű. Akkor is muszály mennie? A betta mellett még csak műnövény van.
2011. jan. 2. 16:53
 3/9 Platypus ***** válasza:

Ha légpumpa+szivacsszűrős megoldást használsz, cseréld le motoros belső szűrőre, az sokkal halkabb.


Kikapcsolni meg nem szabad, akármilyen megoldást is használsz. Egy éjszaka alatt megdöglik az összes hasznos baktérium a szűrőben, amik egyrészt szennyezni fogják reggelre a vizet, másrészt nem tudják elvégezni a feladatukat, a nitrátlebontást. Ha a szűrőd oldja meg egyben a levegőztetést is, akkor a garnéláid meg is fulladhatnak reggelre.

2011. jan. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 gfero ***** válasza:
70%
a szűrést nem ajánlatos soha leállítani .a heti 30-50%nagyon sók elég lenne a heti 20-25% os vízcsere
2011. jan. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem kaptam ilyen kicsit. És igen légpumpás megoldást használok. De úgy látom, hogy minél jobban le van folytva, annál halkabb. Az is lehet hogy majd csak a légpumpát viszem ki a szobámból.
2011. jan. 2. 16:57
 6/9 Platypus ***** válasza:

Kicsi szűrő:

[link]

2011. jan. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha annyira zavar, akkor szerezz a légpumpához egy jó hosszú csövet és rakd olyan helyre ahonnan minél kevesebb zaj szűrődik ki.
2011. jan. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kingaaa19 válasza:

Szerintem amit Platypus belinkelt, szűrő az nagyon jó :)

Nekem is olyan van és halk:)

2011. jan. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket! Valószínűleg megoldom hosszabb csővel. Nem kell hozzá sok cső, kb 1-2 méter.
2011. jan. 3. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!