Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Honnan lehet tudni, hogy a...

Honnan lehet tudni, hogy a zebradánióm terhes?

Figyelt kérdés
(kezdő halas vagyok)
2011. jan. 3. 18:11
 1/10 gfero ***** válasza:
onnan hogy nagyon nagy a hasa tele van ikrával
2011. jan. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ők soha nem lesznek "terhesek", ugyanis ikráznak. Ehhez külön akváriumot kell nekik biztosítani, egy nőstényre több hímet is ki lehet rakni, aztán majd választ a csajszi. De csak teljesen kifejlett egyedekkel érdemes próbálkozni. Amikor már lehet látni a nőstényen, hogy nagyobb a pocakja a sok ikrától.
2011. jan. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 gfero ***** válasza:
bocsi ez még nem jelenti azt hogy terhes ilyenkor szokták külön akváriumba rakni őket párban vagy lehet több is közös társas akváriumban nem nagyon szoktak leikrázni
2011. jan. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Bocsi a terhesért, az előbb a guppikről olvasgattam, bennem maradt ez a szó :) Köszönöm a válaszokat! Bár még azt sem tudom hímek vagy nőstények vannak-e nekem. Talán nem is zebradániók! Mert a boltban ahol vettem őket valamilyne zebrát mondtak, én rákerestem és eléggé hasonlít a kép az én halamra csak az enyéim narancssárga színűek, fehér csíkokkal.
2011. jan. 3. 18:19
 5/10 gfero ***** válasza:
a zebradániok több féle színben előfordulnak
2011. jan. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Így nézne ki az én "zebradánióm":

[link]

[link]

Zebradánió vagy valami más fajta? :)

2011. jan. 3. 18:31
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez az úgynevezett pink dánió, a rémálmom. Génkezelt, gyenge immunrendszerű halak, a természetben nem fordulnak elő. Ha jól látom a képen lévő halat, akkor uszonyrothadásban szenved, de lehet, hogy csak megtépázták. Az előbbit valószínűbbnek tartom, egy parakilles kezelés nem ártana neki. Így az ikrásodás és szaporítás az esetedben mellékes egyelőre, előbb próbálj meg egy egészséges akváriumot fenntartani, mondjuk fél évig csak ezzel foglalkozz, olvasgass, aztán gondolkozhatsz egy-egy faj szaporításán.
2011. jan. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jesszus. Most megiejdtem. Alig 2 hete van meg az akváriumom, nem nagyon értek hozzá. Ezeket a pink dániókat pedig a boltos választotta, volt belőlük jó sok az ottani akváriumban. Én szerintem is megtépázták a farkát. 4 db van belőlük, fürgék és eddig nem volt gondom velük, de hát elég rövid ideje vannak meg. Ha jól figyltem meg csak ennek az egynek van így a farka.
2011. jan. 3. 18:53
 9/10 A kérdező kommentje:
Lenne még egy kérdésem: micsoda az a parakilles kezelés? A diszhal.info oldalon esetleg utánaolvashatok? Vagy vegyek egy könyvet (a fél éves akváriumfenntartáshoz sem ártana egy szakkönyv?)
2011. jan. 3. 18:56
 10/10 anonim ***** válasza:

www.akvarista.hu Főoldal: 5 e-book, majd a fórumok

Horn-Zsilinszky: Akvarisztika

Ezek nélkül bele sem kellett volna kezdeni.

2011. jan. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!