Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi az a parakilles kezelés?

Mi az a parakilles kezelés?

Figyelt kérdés
Az akváriumomba a boltos választott 4 db dániót, végül megtudtam, hogy pink dániók. Az egyiknek meg van tépázva a farka, azt ajánlották nem ártana neki egy parakilles kezelés és hogy fél évig csak azzal foglalkozzak, hogy egészséges akváriumot fenntartsak. Ehhez szükségem lenne egy szakkönyvre?
2011. jan. 3. 19:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
A parakill gyógyszer. Vidd vissza az összes halat, mert betegek. Élből nem kellett volna beteg halat elhoznod onnan. Vidd vissza őket, cseréld be mondjuk ráfizetéssel halkajára az árukat és vegyél máshol egészséges halakat.
2011. jan. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Csak az egyik dániónak ilyen a farka (4 db dánióm, 3 guppim és 4 db neonhalam van). Vigyem vissza az össze shalat vagy csak az összes dániót?
2011. jan. 3. 19:20
 3/22 A kérdező kommentje:

kb. 2 hete vannak meg, eddig jól megvoltak, bár ez kevés idő. Itt egy kép a szóban forgó dánióról:

[link]

2011. jan. 3. 19:22
 4/22 anonim ***** válasza:
Hol vetted őket? A többi halon nem kezdődtek el ezek a tünetek? Lehet, hogy beteg volt és már meggyógyult, de még nem nőtt vissza az úszója. Ebben az esetben nem szükséges visszavinned, de figyeld nagyon őket, hogy látsz-e majd rajtuk esetleg szokatlan viselkedést. Mekkora az akváriumod? Elég keveset tartasz egyes fajokból, nem ártana több is. Ugyanis ezek rajhalak. És amikor mész halat venni máskor soha ne engedd, hogy a boltos válassza ki neked, mert úgyis a legcsúnyábbakat és esetleg betegeket fogja. Ha megírod az akváriumod méretét, akkor tudunk segíteni, hogy melyik halaktól válj meg esetleg és hogy tudsz-e még venni hozzájuk.
2011. jan. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Platypus ***** válasza:
Ha csak megtépte egy másik hal a farkát, akkor nem kell parakillt használnod. Az úszórothadásra amúgy sem ez a gyógyszer való. De jobb ha tudod, hogy a pink dániók génkezelt halak, ramaty az immunrendszerük és rengeteg bajod lehet velük kezdőként. Cseréld vissza őket sima zebradánióra, ha lehet.
2011. jan. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, igen kezdek valahogy rájönni hogy a boltos nem éppen a legjobbat adta :)Az akváriumom 11 literes. Karácsonyra kaptam nagyszüleimtől ajándéknak, amint találkoztam velük már mentünk is a boltba berendezni. Kaptam bele élő növényeket, melegítőt, szűrő-levegőztetőt és ezt a 11 halat. Szóval nem sokat tudok róluk. Szerintetek nem ártana egy szakkönyv?
2011. jan. 3. 19:47
 7/22 anonim ***** válasza:
Atya isten... :(
2011. jan. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Talán egy kép, ha valamit segít:

[link]


A tünetet semelyik más fajon vagy halon nem vettem észre csak azon az egy dánión. Megpróbálom majd visszacserélni őket, de még várnom kell egy kis időt, mert a bolt zárva lesz nyilvántartás miatt egy ideig.

2011. jan. 3. 19:49
 9/22 anonim ***** válasza:
11 liter? Ezt jól írtad, tényleg ekkora az akváriumod?
2011. jan. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Igen, apukám mondta, hogy mikor hoztuk mintha ennyit látott volna ráírva. De ránézve is kicsi, igen.
2011. jan. 3. 19:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!