Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Pár kérdés még a kezelés előtt?

Pár kérdés még a kezelés előtt?

Figyelt kérdés

Én vagyok még mindig a bettás, aki tegnap a parakillről kérdezett. Lefotóztam:


[link]


Láthatjátok, hogy kicsit fakult a nyakánál és a szája sem a legszebb, bár úgy veszem észre, mintha valamelyest jobban nézne ki. Vettem parakillt, simát (turbó jobb lett volna?) Akkor elkezdjem a kezelést?

Ha igen ma még adhatok neki enni, aztán jöhet a parakill és többet nem?

A fűtőt kivenném a garnéláktól, nekik eddig 25°C volt, ha most kiveszem és lecsökken 21re attól megfázhatnak, bajuk eshet?


2011. máj. 21. 12:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Nehéz így a kép alapján eldönteni, hogy melyik ez a betegség.

Oozhatta baktérium, a betegség neve szájhab, arra antibiotikum kell, jó a parakill. Ez a betegség az úszók szövetelhalásával is jár, tehát bele illik a képbe, ha jól emlékszem. Viszont elég ritka betegség.

A másik lehetőség a szájpenész, ez is fehér bolyhokat alkot a szájon és a testen, ezt viszont Sera mycopur + Sera ectopur kombóval kellene kezelni.

A képen egyébként egészségesnek tűnik, bár a száján nem kivehető a folt. A teste szép, az úszói sem tűnnek betegnek, de persze lehet az, innen nem látszik.

A kezelést jól írtad. Ha a garnélák Red Cherryk, akkor nem árt nekik a 21 fok.

2011. máj. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, nem annyira jó a kép :/ De biztos beteg, hiszen a szája tegnap szó szerint szét volt szakadva vagy ilyesmi. A kisebb uszonyaiból meg mindig hiányzott egy darab. És foltokban fakult, ill. egész nap el van bújva :/

A garnélák snowballok.

Akkor elkezdem a kezelést.

2011. máj. 21. 13:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor talán jó lesz a a parakill, de ha súlyos a helyzet, nem valószínű, hogy meggyógyul. Minden esetre próbálj meg mindent.

A snowballok bírják 20 fokig, annál hidegebb azért lehetőleg ne legyen.

2011. máj. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon remélem, hogy meggyógyul!

Külön vettem, adtam neki szúnyoglárvát de nem eszik :/ Hát akkor így lesz a kezelése... a Sera Bettagranra sem reagált.

2011. máj. 21. 13:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnos ha már enni sem eszik, az nem jó jel.

Szúnyoglárvát amúgy nem jó adni neki, mert az emészthetetlen villája bélgyulladást okozhat.

Talán a koplalás és a kezelés segít. Sok sikert!

2011. máj. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!