Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem szabad parakill...

Miért nem szabad parakill kezelés mellett enniük?

Figyelt kérdés
Nagyon kezdő vagyok még betegségek terén, sosem volt még beteg halam, jól vannak tartva, és nem volt eddig, gond most 2 darakóros, adtam megfelelő parakillt, de azt olvasom, hogy ne egyenek 6 napig.
2011. máj. 30. 10:18
 1/2 anonim ***** válasza:

A koplalásnak nem a parakillhez, hanem a kezelendő betegséghez van köze.

Több oka is van, az egyik például az, hogy a halaknak az emésztés energiabefektetéssel jár, tehát a koplalás kíméli, pihenteti őket.

A másik, hogy rengeteg esetben túl vannak etetve a halak, jó, ha kiürül a béltartalmuk.

Aztán jó, ha nem terheljük tovább a vizet, tehát javítunk a vízminőségen.

Aztán vannak olyan kórokozók, paraziták, amik felhasználják ezeket a tápanyagokat, sőt, például a fény is alternatív energiaforrás számukra.

Aztán biztos vannak még okai, nem vagyok állatorvos.

2011. máj. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Platypus ***** válasza:
A parakill kinyírja a lebontó bacikat, tehát semmi sem tünteti el a halak anyagcseretermékeit. Ha eteted őket, akkor az összes ammónia ott marad a vízben, és leterheli a már amúgy is beteg halakat. Pár nap koplalás nem jelent semmi problémát egy halnak, és így legalább tiszta marad a víz.
2011. máj. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!