Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Alga írtás? Én évek óta...

Hektor98 kérdése:

Alga írtás? Én évek óta harcolok az algák ellen de nem bírom kipusztítani őket. Aki sikerrel járt ellenük az legyen szíves leírni, hogy hogyan tette.

Figyelt kérdés

A szűrőm : atman - f301 [link]

30 literes az akváriumom


2011. jan. 3. 19:24
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Utplsó!

1. 50 %-os vízcserét betegségnél szoktunk alkalmazni, am. max. 30% -ot szabad, mert túl nagy a vízminőségben fellépő változás.

2. Két heti vízcserét 150 liter feletti akváriumoknál szokás ejteni.

3. "Ha viszont túl sok a fényed, akkor tökmindegy hányszor cserélsz vizet, ha minden nap cseréled, akkor is nőni fog a zöld alga mint a fene."

Egy kezemen nem tudom megszámolni, hány hiba van ebben a mondatban, úgy hülyeség, ahogy van.

4. A kékés fény nem attól kékes, hogy megszínezed, hanem hogy az össz kibocsájtott fényben, a lumennel súlyozottan átlagolt különböző hullámhosszú fény összetevőkből több rövidebb (400-500 nm) hullámhoszú fény van.

5. A "kékes" fényt nem hogy "csípi" az alga, hanem kimondottan azon él! (kb. 420-480 nm)

2011. jan. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Én az úszó növényre esküszöm. Nekem is sok gondom volt az algával de amióta vettem pistiát azóta nyoma sincs. Olcsó és nem kell sok fény neki.
2011. jan. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Utolsó előttinek:

Heti 30% vízcsere, pl:

[link]

2011. jan. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

algák ellen pedig ez biztos jó, itt nem szoktak hülyeségeket írni:

[link]

2011. jan. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
70%

Nekem az egyik 40 literes akváriumba 4 x 6 watt 6500 K-s fény van (pontosabban 2db fehér + 1 rózsaszín + 1 kék vízalatti neon egymás mellé pakolva az akvárium tetején, ott egy csepp alga sincs, se zöld, se barna, semmilyen, pedig abba még szűrő sincs most, csak tele van növénnyel, és kevés mini hal van benne.


A barátom akváriumába ahol meg 70 literbe 70watt világítás 6500 K-s de kicsit sárgás fény van, nagy szűrővel, ott baromi sok a zöldalga.


A harmadik kis 20 literesembe ahol meg van 1db 11 wattos 6500 K-s fehér fényű kompakt izzó az akvárium fölött, ott csak a barna alga jelent meg, de azt kiirtottam törpeszívóharcsákkal, abba sincs nagy szűrés, egy mini 11 literhez való szűrő van benne.


Az tény, hogy én sűrűbben cserélem a vizet mint a barátom, lehet akkor hogy az is számít, mittudomén.


Azt hogy a kék fényt nem szeretik az algák, nekem egy díszhal boltos srác mondta.


Mondjuk ha utánaolvasol, akkor konkrétan az UV-C lámpával lehet kiírtani őket, persze ez nem egyenlő a kék fénnyel.


Az viszont tuti nem igaz hogy a kéket szereti az alga, mert akkor nálam nőne a kis 40 literes akváriumba.


A zöld alga egyszerűen csak a sok fényt szereti, ugyanúgy ahogy a növények is.

2011. jan. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Keress jobb forrásokat, nagyon sok mindenben tévedsz!

Amiben részben igazad is van, csak féligazság, vagy jelentéktelen dolog!

Ez persze annyira nem érdekel, csak baromira felelőtlen, és idegesítő dolog, hogy tényként állítva be hülyeségeket, félrevezetsz másokat!

Nagyon felületes tudással rendelkezel, ami egy ilyen oldalon, különösen veszélyes tud lenni!

Nem érted az ok-okozati összefüggéseket, illetve nemlétezőket kreálsz, hiányos tapasztalatok alapján.

Mivel ez nem egy fórum, nem offolom tovább a kérdést további magyarászkodással, mert már ez se az én dolgom lenne.


Amit előzőleg írtam, inkább gondold át, és komolyabb forrásokból olvass utána, mert hidd el, csak igazat írtam.

2011. jan. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!