Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ebbe az akváriumba mehet még hal?

Ebbe az akváriumba mehet még hal?

Figyelt kérdés
Az akvárium 54 literes.Van benne 1db anci 1db betta 4db platti 2db páncélos törpeharcsa 6db neon,és 2db karcsú díszmárna.Ha esetleg rakhatok még bele akkor milyet,és mennyit? Ha sok akkor melyik hal nem kellene bele?
2011. jan. 4. 16:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Ancinak kicsi ez az aksi.
2011. jan. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És anci nélkül?
2011. jan. 4. 16:59
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem az anci nélkül jó lenne. Bár én vennék bele 2db nőstény bettát
2011. jan. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez így már sok és nem is ideális. Az ancinak tényleg kicsi, de még elmegy, csak legyen rendszeres részleges vízcsere. Túl sok fajból tartasz túl keveset. Legjobb ez lenne: 1 betta, 1 anci, 8 neon, 6 páncélosharcsa. A platti és a titteya nem ebbe a társaságba való, bár probléma nincs velük.
2011. jan. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mit értesz nem ideálison? Ránézésre az összes halam jól érzi magát.Nem kekeckedek,csak érdekelne,mivel kezdő halas vagyok.
2011. jan. 4. 17:25
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, kifejtem. Azért mondtam, mert gyakori kezdő hiba, hogy mindenféle halból akar az ember, de a kicsi hely miatt csak néhány darabot. Ez több okból nem jó:

1. mert minnél több különböző halad van, annál nehezebb az összes igényét kielégíteni: például a neon a lágy vizet kedveli, a hőmérsékleti igények is különböznek például a bettáétól.

2. A neon rajhal, minimum a 6 belőle, de igazán egy 10-20 fős csapat mutat jól, és így érzik biztonságban magukat, így stresszmentesek, egészségesek. A páncélos harcsa szintén, belőlük is 6-8 kellene, játszanak egymással, biztonságot ad nekik a többiek közelsége, így elveszve érzik magukat. A díszmárna félénk hal, belőle is több kellene, nagy hely, sok növény, sok búvóhely, satöbbi.

3. A platti elevenszülő, könnyen túlnépesíti az akváriumot, bár itt valószínűleg megeszik a kicsiket.

2011. jan. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kösz, ez így érthető.
2011. jan. 4. 18:45
 8/9 gfero ***** válasza:
a két darab díszmárnát le kéne cserélni 2 törpe páncélos harcsára és az ancit 2db neonra lány bettát nem javasolok ahhoz túl kicsi az akvárium
2011. jan. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
szerintem kicsit sok
2011. jan. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!