Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik hal a legkényesebb? és...

Melyik hal a legkényesebb? és a leg igénytelenebb?

Figyelt kérdés
2011. jan. 6. 15:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A legkénytelenebb ált. guppy, dánók, platti. A legkényesebb lehet valami pirája, cápa a tengeri halak azok, nagyon jó szűrés kell nekik, nagy akvárium tiszta víz. Vagy a barlangi vaklazac. Ezt sötétben kell tartani, vagy nagyon gyenge fénynél.
2011. jan. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Milyen szempontből?:P

Pl a cetcápa elég macerás, tekintve, hogy több úszómedencényi víz kell neki. Vagy mélytengeri horgászhalat nem tudom lehet-e egyáltalán tartani. stb.

2011. jan. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
köszi
2011. jan. 6. 15:46
 4/14 A kérdező kommentje:
kis halakra gondoltam l neon, gui, molly, meg ilyenek.
2011. jan. 6. 15:46
 5/14 A kérdező kommentje:
pl*
2011. jan. 6. 15:47
 6/14 anonim ***** válasza:

Igénytelen hal nincs, csak igénytelen akvarista.

Strapabírónak az elevenszülők mondhatóak, főleg a guppi. A harcsafélék, például az ancistrusok is sokmindent kibírnak. A zebradániók is javasolhatóak kezdőknek.

Kényes halból pedig rengeteg van, sok kíván odafigyelést és szakértelmet. Ilyen a diszkosz, az aranyhal (bár sokak szerint nem), a tengeri halak, a sügérekre is figyelni kell, attól függ, mennyire értesz hozzájuk. Ha ismered az igényeiket és ki tudod elégíteni, akkor ezekkel sincs semmi baj.

2011. jan. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
oké. nem ugy értettem hanem hogy nincs annyi igénye.amuyg köszi
2011. jan. 6. 15:52
 8/14 gfero ***** válasza:
kényes az üvegharcsa, pillangó tarka sügér,tengeri halak könnyű tartani.lazacok ,dániók,tetrák,harcsák,meg általában az összes elevenszülő. de mindegyik halnak bekel tartani az adott fajnak megfelelő vízminőséget meg körülményeket.tehát mindegyikkel foglalkozni kell ha akarod hogy hosszú évekig éljenek.
2011. jan. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
okéé. köszii. amugy betartom.
2011. jan. 6. 18:10
 10/14 Doruss ***** válasza:

Igazából nincs nagyon olyan hal, hogy igénytelen. Ez szerintem téves kifejezés.

Egyébként a guppy nagyon tágtűrésű, strapabíró. Az, hogy melyik a legkényesebb, azt nem lehet megállapítani, minden szempontból más. Vannak pl. trópusi halak, amik magasabb hőmérsékletet igényelnek. Vannak olyanok, akiket csak kevés másik halfajjal lehet együtt tartani. Szóval ezt nem lehet eldönteni.

2011. jan. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!