Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tudom kiszámolni az...

Hogyan tudom kiszámolni az akvárium fogyasztását?

Figyelt kérdés

Pl. szűrő , víz melegítő,légpumpa,világítás W/v


Hadilábon állok az e fajta számolásokkal

V / W ugyanúgy kell ill. hogy kell? (:D


2011. jan. 6. 18:22
 1/10 anonim ***** válasza:

W/v ez mi? :D

megnézel minden berendezést, ami áramot fogyaszt. Elvileg rájuk van írva, hogy melyik hány wattos. Ez azt jelenti, hogy egy óra alatt hány wattóra áramot fogyaszt el. Minden egyes készüléknél ezt a számot beszorzod azzal, hogy egy nap hány órát megy. Aztán szépen összeadod ezeket, majd beszorzod 30-al. (elvégre ennyi nap van egy hónapban átlag) Most megkaptad, hogy hány wattóra áramot fogyaszt az akváriumod egy hónapban. Egy kilowattóra áram max. 50 Ft. Amit kaptál számot végül azt oszd el 1000-el, majd szorozd be 50-el és megtudod mennyibe kerül egy hónapban.

2011. jan. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 gfero ***** válasza:
összeadod hogy mindegyik hány wattos és megszorzod annyi órával amennyit működik mindegyik berendezés külön külön vagy egyben és akkor kijön hogy hány kw -ot fogyasztasz ,ezt meg szorzod annyi nappal ahány van egy hónapban.
2011. jan. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek :D Könnyű kis "képlet" :DDD
2011. jan. 6. 18:50
 4/10 anonim ***** válasza:

de a kérdésemre nem válaszoltál :)

ez micsoda? W/v :D

2011. jan. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Viszont arra figyelj, hogy a vízmelegítő nem megy egész nap, hiába van bedugva. Ha a teljesítményét 24-el felszorzod nagy számot kapsz, ami nem reális. Mérd meg nagyjából mennyit van bekapcsolva egy nap.
2011. jan. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Doruss ***** válasza:
Am szerintem a W/V az akar lenni, hogy watt / Volt, vagyis egy képlet mértékegységekkel.
2011. jan. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
benne van a papírjába a tejesítmény nézz utánna menyi 1w áram öszeadod és kesz0
2011. jan. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Doruss beletrafált :D Hát nálam egész nap megy a vízmelegítő a helyiségben ahol vannak a halak kicsit hideg van így 24 órás szolgálatot tart :D

De leírom hogy én válaszoljak a kérdésedre :D W= Watt

V= Volt :D



Ezt nem értem :D

"Viszont arra figyelj, hogy a vízmelegítő nem megy egész nap, hiába van bedugva." nálam van egy biztonsági fény az egész este ég ...??


Köszi a válaszokat : )

2011. jan. 6. 19:26
 9/10 anonim ***** válasza:
Én úgy gondoltam, hogy automata fűtőd van. Ezen beállítod a kívánt hőmérsékletet és azon tartja az akit. Csak akkor világít, amikor éppen fűt. De ha a tiéd nem állítható és állandóan megy, akkor számolhatsz a leírt módon. Nem főzöd te meg a halakt? Mekkora az aki és mekkora a fűtő?
2011. jan. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tovább bonyolítom a helyzetet. Az, hogy pl. egy fénycsőre az van írva, hogy 30 W, az azt jelenti, hogy maga a fénycső teljesítménye 30 W. Az egész armatúra (előtétekkel, stb) viszont ennél többet fogyaszt. Egy 18 W-os fénycső simán fel 24W-ot.

De attól is függ, hogy kompakt elektronikus előtét van benne, vagy hagyományos megoldású, gyújtóval, stb.

A fűtő is állandóan ki-be kapcsol, a világítás is csak fél napig megy, szóval elméletben egyszerűen le lehet tudni ezt a dolgot, de gyakorlatban kicsit másabb a leányzó fekvése.

A legtisztább az, ha minden elektromos berendezést egy leosztóba "dugsz be" , az elosztó és a fő aljzat közé pedig beiktatsz egy fogyasztásmérőt. Mérsz egy napig, elosztod 24-gyel, és megvan a W/óra.

Aztán fogsz egy villanyszámlát, és behelyettesíted a számokat.

Konkrét számot nem írok, mert ez szolgáltatóként és országrészenként nagyon változó.

Megszorzod az összes hülyeséggel, ami a számlán van, rádobod az áfát, és már kész is :)

2011. jan. 7. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!