Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 12-13 literes akváriummal mit...

12-13 literes akváriummal mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés
Szereztem egyet, feltöltöttem és olyan 12-13 liter ment bele. Tudok benne valamit tartani? Növényeket, vagy valamire tudom használni?
2011. jan. 11. 17:40
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Gyorsan szaporodnak? Nagyon? Akkor inkább növényeket érdemesebb tartani?
2011. jan. 11. 18:26
 12/20 anonim ***** válasza:
vagy akkor egy törpe tarisznyarák lenne érdemesebb.
2011. jan. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
ami még eszembe jutott esetleg egy hím betta
2011. jan. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Platypus ***** válasza:
A red cherryk elég gyorsan szaporodnak. De hasonló méretű a narancs garnéla is, az pedig egyáltalán nem szaporodik édesvízben.
2011. jan. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
hát leginkább garnélákkal tudsz benne foglalkozni, szép növényeket tehetsz bele és összehozhatsz egy szép nano akváriumot.
2011. jan. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Nem értek a nanokhoz, anno itt olvasgattam róluk:


[link]


Biztos bonyolult, és nem kezdőknek való, de nagyon szépeket lehet alkotni ilyen kicsiben is.

2011. jan. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Egy sziámi harcos halat.
2011. jan. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

10 literbe már lehet jó kreációkat csinálni:


Ezekbe van Anubias nana és Jávai moha

[link]

[link]


Ebben meg van a jobb sarokban Lilaeopsis fű, középen Jávai moha vasfára tekerve damillal, és baloldalt nemtom mi de az egy tré növény volt, mert hamar megbarnult :)

[link]


Szedett faágat ne tegyél bele, mert kioldódik belőle fehér trutymó és opálos lesz tőle a víz.


itt láthatod mik az igények:

[link]


Itt meg vannak garnélák ha érdekel:

[link]

2011. jan. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%

Én adtam be Red Cherryt díszhal boltosnak már a túlszaporulatomból, cserébe kértem növényt... hát direkt nem rendelt Redet nagykerből, mer én adtam neki, ezt így lebeszéltük.


Az első akim nem volt 10 literes, csak olyan 8 talán és abba szaporodott az első 6db Red, abból lett 30db. Levegőztető se volt benne meg szűrő sem. A lakásban 24 fok átlaghőmérséklet van. Csapvízbe, növények mellett jól elvoltak. Nem sokat törődtem velük.


Most New Bee-t próbálok szaporítani, mert azok a kedvenceim, csak még kicsik. Azt is könnyű tartani csak nekik egy kis ioncserélt vizet is öntök, hogy lágyítsam a vizüket. Bírták a kemény csapvizet is, de lágy vízben szebb lett a színük.


Mostmár persze van mindegyiknek szűrő, és nagyobb akváriumokba vannak, viszont kicsibe is ugyanúgy működött. A Red Cherry egyáltalán nem kényes, s még a Yellow garnéla sem, meg a Tigris garnéla sem, ezek mind jó strapabíró állatok. Még egy hullát se láttam köztük.

Nálam a Bee is bírja..


Christal Redet vettem 1-et próbából és 1 hét alatt megdöglesztettem, pedig az bazi drága volt...na olyat többé nem veszek :)


New Bee is jól bírja nálam, csak rájuk nagyon odafigyelek, mert ők a kis kedvenceim.


A Red Cherryket már eléggé unom úgy egyébként.

2011. jan. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Találtam egy ilyet is, ezen látszik hogy csinálják ezeket:


http://www.youtube.com/watch?v=9D3z4o0N2kE&feature=player_em..

2011. jan. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!