Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakór vagy csak megijedtem?

Darakór vagy csak megijedtem?

Figyelt kérdés
5 guppimból 2-3-nál tapasztaltam a dekorációhoz való dörgölőzést mivel ebből 3 nőstény és mind a 3 terhes ebből kettőt különtettem (szülni) és később észrevettem mind a kettőn fehér foltot a farkukon,olvastam a betegségről és az volt hogy olyan mint ha leszórták volna őket sóval de ez nagyobb 2-3 mm-nyi fehér folt ez darakór,nem lehet nagyon meghatározni mert a halaknak nincs színük és még a fehér foltot is nehéz rajta észrevenni,viselkedésükön nincs semmi változás,mit tegyek hogy megtudjam határozni 100%-osan hogy ez darakór,ha darakór milyen gyógyszert vegyek nekik és ezt hogy használjam?
2011. jan. 11. 20:28
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és kifelejtettem hogy a dörgölőzés abbamaradt,már nem csinálják,ekkor is kialakulhat a darakór?
2011. jan. 11. 20:33
 2/5 gfero ***** válasza:
100%
a parakillt kel venni ez vagy halpenész vagy darakor.3 napi kezelés után 50%vízcsere utána újraadagolod a parakillt és még 3 nap kezelés
2011. jan. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én pont most kezelem az akváriumomat darakór ellen.Pár kérdéssel előtted meg is találod.Parakill és jódmentes só.Szerintem ha elkezded a kezelést ártani nem árthatsz,csak jót teszel.Az adagolásra figyelj.
2011. jan. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez nem csak feltevés, tuti hogy betegség. A kezeléséről az előttem lévők mindent leírtak. A só segít meghosszabítani a betegség lefolyását így a parakillel hatékonyabban gyógyítható. A kettő együtt általában hatásos szokott lenni.
2011. jan. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó: lerövidíteni segít, elírtad :)


Szerintem is azonnal kezdd el a kezelést, minnél hamarabb, annál jobb. A darakór hullámokban támad, jelentkeznek a tünetek, később lehullanak a gazdatestről, majd a kikelt paraziták újra támadnak. A parakill és a sera costapur jó megoldás, én az utóbbit preferálom.

2011. jan. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!