Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakór ellen a sót hogy?

Darakór ellen a sót hogy?

Figyelt kérdés

Darakórt kezdek felfedezni az egyik otocinclus-omon. Azt már olvastam, hogy sera costapur + só. ( 1 ek/10 liter) De csapott evőkanál vagy púpos evőkanál só? Ezt sehol nem találtam. És ugye jódmentes só?

Még annyi, hogy neonhalak panda harcsák, oto-k és betta él az akváriumba. Nekik árt majd a só? + a növényeim: anubiasok, bacopa és egy kis alacsony növény olyan, mint a saláta. Nekik árt?


2011. ápr. 22. 15:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Csapott evőkanál sót szoktunk használni, főleg náluk, ők nem kedvelik (de bajuk nem lesz tőle). A jód mindegy, a csapvízben sokkal több van, mint a jódozott sóban (és még így is a káros mennyiség huszad része). Viszont az adalékanyagokat meg kell nézni.

A növényeknek nem árt a só (ekkora mennyiségben).

2011. ápr. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gfero ***** válasza:
vegyél parakkil turbót ez a legjobb és ne tegyél semmi sót a harcsák meg a neonok nem nagyon kedvelik.bár én nekik is teszek de csak 1 kiskanálnyit 10 literhez
2011. ápr. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. :)
2011. ápr. 22. 21:19
 4/4 Szentpety ***** válasza:
10 literenként inkább csak 1 teáskanállal javasolok, az evőkanál sok lesz. De azért megjegyzem, hogy a labirint kopoltyúsok nem kedvelik a sót.
2011. ápr. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!