Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mikor telik le a beállási...

Mikor telik le a beállási idő, ha?

Figyelt kérdés
... az akváriumom 50l-es, ma lettek beleültetve a növények, a szűrő-levegőztető és tele lett töltve vízzel. Raktam bele Sera bio nitrivec beállási folyamat gyorsítót (ami egy 200l-es aksiba való tehát kb. a negyedét öntöttem bele). És a régi akváriumomból pedig átöntenék bele jó adag vizet (de csak az utolsó napok körül). Mikor tegyem ezt meg? Mikor tehetem bele a halakat?
2011. jan. 12. 18:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Jó úgy, ahogy van. Merj hozzájuk nyúlni, amit nem lehet levenni, azt nem is tudod. Az újnak is előbb a szivacsát, aztán ahol illesztés van, ott ráncigáld meg egy kicsit. A halkajával meg nyúlj bele a vízbe és nyomd a szivacshoz, de csak 1-2 szemet tegyél :)
2011. jan. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Benyomhatod a víz alá teljesen (akkor nem lesz vízköves a teteje), de hagyhatod így is, ez mindegy.
2011. jan. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

A régit szétszeded 2 felé, aztán lemosod minden részét.

Az újat nemtom, az valami ufó, olyat még nem láttam.

2011. jan. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
jó kis ufó amúgy :D több speciális tulajdonsága is van: az a fekete nagy dobozka a szürke szivacsbetét fölött abban zeolit meg aktív szén van. a zeolit valami nitrifikálódó baciknak van, míg az aktív szén abszorbeálja a káros kémiai vegyületeket. :)
2011. jan. 12. 20:26
 15/16 A kérdező kommentje:
ja meg egyszerre van biokémiai meg mechanikai szűrése is. :D
2011. jan. 12. 20:27
 16/16 anonim ***** válasza:

"nitrifikálódó baciknak van, míg az aktív szén abszorbeálja a káros kémiai vegyületeket"

Ez nagyon tetszett :) Olvasgass kicsit akvarista.hu-n szűrőanyagok témakörben, jót fogsz mosolyogni ezen :)

Nitrifikálódó baci nincs, csak nitrifikáló, de annak túl nagy az áramlási sebesség, tehát ez inkább csak parasztvakítás. Persze, valamennyi haszna van, meg jó a zeolit, de csodát ne várj. Az aktív szén pedig abszorbeálja, tehát megköti a káros kémiai vegyületeket, de ezt cserélni is kell, hiszen ha megtelt, szép lassan visszaenged mindent. Ettől függetlenül ez egy jó szűrő, ne érezd átverve magad, tökéletesen el fogja látni a feladatát, csak ne dőlj be mindennek, amit mondanak.

2011. jan. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!