Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi időbe telik, amíg...

Mennyi időbe telik, amíg összeszoknak? Fontos

Figyelt kérdés

Szóval , barátnőm tegnap vett egy labi kölyköt. A probléma csak az , hogy a cicája, valamint az édesanyja kiskutyája támadják a kis labradort. Mondtam neki ,hogy szerintem ez ilyenkor normális, mert új "jelenség" a falkában , most vívják ki egymás között a pozíciókat. Szerintetek mennyi időbe telik , amíg eljutnak arra a szintre, mind a macska mind a kutya, hogy nem támadják meg a picit?

Nem szeretné emiatt visszavinni a kutyust.

L


2011. aug. 1. 10:23
 1/9 A kérdező kommentje:
válaszokat légyszi!!! fontos :(
2011. aug. 1. 10:37
 2/9 anonim ***** válasza:
Az még talán nevezhető normálisnak, hogy a macska nem bírja elviselni az új jövevényt és lehet, hogy ez nem is fog sokat változni. Az viszont súlyos nevelési problémára utal, hogy a másik kutya is támadja! Ez akkor fog megszűnni, ha helyreteszik azt a kutyát! Keményen le kell tiltani az ilyen viselkedést, szükség esetén büntetni! Egy kölyök esetében nincs szó rangsorról, a kölykök védettséget élveznek a falkában. A rangsor 5-6 hónapos kor körül kezd kialakulni, persze a dominancia szinteket már pár napos kortól lehet látni.
2011. aug. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyébként a macska jobban támadja. És így a kutya is visszatámad. Mit tegyünk?
2011. aug. 1. 10:51
 4/9 anonim ***** válasza:
Macskát elzárni, másik kutyának az agyát helyretenni!
2011. aug. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktattam össze a pincsikkel a keverék kutyámat, hogy eleinte kint voltam velük az udvaron majd mikor rámordultak erőteljesen rájuk szoltam majd megütöttem egy picit a popsijukat. Ezt egy darabig elkellett játszanom de már lassan fél éve itt van a keverék kutyum már nem bántják! :) Jókat játszanak 3an!:)


Cica.. Mint a filmekben is valóságban is utálja a kutya a macskát és fordítva is igaz!:)


Ha kiscica és kiskutya együtt nevelkedik akkor 70% esélye hogy nem fogják egymást bántani de ha egy felnött macskához jön egy kiskutya őt nem fogja befogadni.

2011. aug. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Hovarju ***** válasza:

Az nem derült ki, hogy lakásban, vagy kertben vannak. Én kipróbálnám azt, hogy egy olyan rongyot, amin a kölyök feküdt betenném egy cica hordozóba és 1 napra bezárnám a cicát a ronggyal együtt. Igy kicsit hozzászokna a kutyus szagához. Aztán pl. az ezt követő éjszaka a kutyust zárnám a hordozóba, hogy a cica meg tudja szaglászni, de ne tudja bántani. Szerintem ez pár nap alatt rendeződhet. A másik kutyát viszont határozottan le kell tiltani a támadásról. Vele is lehet gyakorolni úgy , ha a kölyök a hordózóban van. Odaengedni a kutyust, ha támad elzavarni, ha viszont nem támad dicsérni. Persze a kölyök kutyust is jutalmazni, kell ha nem támad vissza a többiekre.

Fontos, hogy következetesek legyetek, ha bár a szállítóban nem támadják egymást, ki lehet próbálni anélkül. Szerintem egy pár nap alatt összeszoknak. Ne adjátok fel. Jó kutyázást/cicázást.

Majd írd meg mi történt.

2011. aug. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Lakásban vannak. A "támadó" kutya egy kan bolognese , a cica perzsa, a labrador 4hónapos és kb a súlya annyi , mint a cicának meg a bolognese-nek együtt :D szóval elég furcsa, hogy sokkal nagyobb a kölyök , mint ők , és mégis megtámadják. Köszönöm a válaszokat, megpróbálunk mindent, a labinak maradnia kell! :)
2011. aug. 1. 12:38
 8/9 Hovarju ***** válasza:
Az egyik augusztusi kutyás újságban (aminek Kasza Tibor van a cimlapján) pont ilyen témában van egy jó cikk, sok hasznos tanáccsal :-))
2011. aug. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
hmm.. sajnos vissza kellett vinni :( a macska véresre karmolta az arcát.. a másik kutya meg... én is felvittem ma a kölyök kutyámat , egyből morgott rá. antiszociális . ez van :S
2011. aug. 2. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!