Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Talajporszívót hogyan kell...

Talajporszívót hogyan kell használni?

Figyelt kérdés

Van egy akváriumunk, elég nagy. Az alján marosi homok van, a tetején pedig apró kavicsok. Nem akar szépen letisztulni a víz, és azt mondták az állatkereskedésben, hogy az aljzattal lesz a gond lehet.

Hogyan kell rendesen megcsinálni?

Csak bele nyomom az aljzatba, és mintha porszívóznék vele körbe nyomatom?

És honnan tudom, hogy mikor elég? Tehát, hogy rendesen kijött minden, aminek ki kellett jönnie?

Gondolom nagyon fel fogja kavarni a vizet.


2011. jan. 13. 08:30
 1/5 anonim válasza:
100%

Nagyobb akváriumaimhoz annakidején én egy gumicső végére húzott 8-10 cm szájátmérőjű tölcsért használtam. Egészen a talaj felszínéhez tartva jól láthatóan szippantja be a koszokat, és a víz gyűjtéséhez használt vödörben jól láthatod, hogy mi mindent kapott fel a felső rétegből.

Ha a felső réteg aprószemű kavics, akkor az sem baj, ha egy néhány milliméteres felső réteget átmozgatsz.

A vizet nem kavarja fel, mert a felkavart vizet elszívod és vödörbe gyűjtöd (mintha benzint szívnál le egy tankból).

A leszívott vizet kiszellőztetett friss vízzel pótold.


Előfordulhat, hogy a víz amiatt nem tisztul le mert nem elégséges a szűrés, és az infuzória elszaporodott. A talajporszívózással egyidőben a szűrőket is tisztítsd meg alaposan, egy napig teljes gőzzel üzemeltesd őket és erre a napra ne gyújtsd fel a világítást, maradjanak sötétben. Ez gátolja az infizória szaporodását.

2011. jan. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

http://www.youtube.com/watch?v=Ir3R_vFXPGs


Kb. 7:40-től láthatod hogyan kell helyesen csinálni. Kis gyakorlással szuperül fog menni neked is.

2011. jan. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

Megcsináltam a porszívózást, jó bő feles vízcserét is. Koszt nem láttam mikor porszívóztam. Pótoltam mindent, a szűrőt is kitisztítottam.

Bár nem hinném, hogy nem elég a szűrés, mert egy nagy teljesítményű aktívszenes szűrőnk van, még nagyobb is kicsivel, mint amekkora kellene bele.

Remélem már minden rendben lesz.

2011. jan. 13. 12:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Aktívszén miért van benne? Kiöli az összes hasznos baktériumot, amik a nitritet és egyéb méretanyagokat lebontanák...az aktívszén csak gyógyszerkezelés után kell, hogy kiszűrje a gyógyszer maradványait és az elpusztult baktériumokat. Egészséges akváriumnál nem szabad használni.
2011. jan. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

hm... ezt nem tudtam, pedig voltam ma bent az állatkereskedésben, és megkérdeztem, hogy milyen időközönként kell cserélnem a szenet, és mondták, hogy 3-6hónap.

nem mondták, hogy ne legyen benne!

2011. jan. 13. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!