Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Parakill használata így jó?

Parakill használata így jó?

Figyelt kérdés
2 halam darakóros de csak holnap tudom elkezdeni a kezelést parakill-el,ezt a 2 halat muszáj átrakni más akváriumba vagy a parakill mehet bele a társas akváriumba (mert azt olvastam hogy ha parakillt használok a halak 9 hónapig nem kaphassák el a darakórt) így a maradék 3 halamnak (nem betegek) semmi bajuk nem lesz attól hogy megy az akváriumba parakill,és ha a társas akváriumba rakom a parakillt akkor a vízben marad az anyag annak ellenére hogy 2-szer végzek 30-40%-os vízcserét (gondolom),a terhes halakra nézve nincs káros hatása az anyagnak,1 hét etetés nélkül még a terhes guppi is kibírja etetés nélkül, [link] itt KiQsz azt írta hogy ki kell venni a szűrőt,ez igaz,a növényekre nincs kárral a szer (bocsi a sok kérdést,de aggódom a halak miatt és a biztosra akarok menni)?
2011. jan. 13. 17:45
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

hát az én guppimat most kaptott uszonyrothadást(legközelebb két hétig karanténba tartom az új halakat).

Parakillel kezelem öket pont ma kezdtem el, hasznos tanácsok meghalgatása után.

nekem 126l aksim van, kiporszivoztam 50%át a viznek, feltöltöttem vissza, klortalanitottam, raktam bele 2,5 parakill-t(1 parakill 50l-hez), lekapcsoltam a világitást, a szürö most maxon megy, felraktam a fütést 28fokra, enni nem kaptak. 3 nap mulva megint csinálok egy 50%vizcserét jol kiporszivozom, 2,5 parakill, klortalanitott víz és világitást nem kapcsolom be és kaját se kapnak, utánna megint kiporszivozok náluk megnézem hogy vannak, és ha még mindig baj van akkor kérek segitséget:)

Jah és sót is raktam a vízükbe.

Azt hiszem ennyi...remélem mindenki túl éli

2011. jan. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!