Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek a következő...

Mi a véleményetek a következő bazaltról?

Figyelt kérdés
Aquadepóban vettem garnélás aljzatnak bazaltot. Csak egyfajta volt: teljesen apró, szinte kvarchomok finomságú. 3 órát szenvedtem a tisztává varázsolásával, de nem vagyok megelégedve vele. Olyan, mint a fekete föld. Nincs tapasztalatom ezen aljzattal kapcsolatban. Várom a véleményeket.
2011. jan. 15. 00:11
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
100%
A bazalt általában jó talajnak, koptatott formában, még talajturkáló halakhoz is használható az apróbb zúzalék.Nem tartalmaz káros anyagokat, ezért vízzel elég átmosni.Ha ilyen apró mint írod és nem tűnik tisztának, akkor talán érdemes száraz állapotban átszitálni és utána még mosni.Ha valóban bazalt, akkor abból nem oldódhat ki semmi, ha mégis, akkor föld, vagy más anyag is van közte.Ha koptatott, akkor liszt finomságú kőpor is lehet közte.Én ugyan keverve használom, de teljes megelégedéssel, sok-sok éve.
2011. jan. 15. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gfero ***** válasza:
100%
ha 0,1-0,2 finomságút vetél az nem egy jó megoldás szerintem mivel annyira betömörödik hogy a növények gyökereit szinte megfogja,a másik dolog a vízzel keletkező áramlat nagyon felkavarja .én a min 1-2 mm -es aljzatot tudom ajánlani.ha motoros szűrőd van annak se tesz jót ha felszívja a finom homokot
2011. jan. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%
Ne foglalkozz vele szerintem. Ha nem tudod jobban kimosni, hát majd csak leüllepszik az akváriumba :)
2011. jan. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jajj, köszönöm a válaszokat :) Igazából nagyon nem voltam szomjas a kérdés kiírásakor és a mosási procedúra miatt kicsit borúsan láttam a dolgokat, mára már jobban tetszik :) Elvileg 0,5-1,2 mm-re írja a szemnagyságot, de valóban tele volt bazaltporral, ezért szenvedtem vele annyit. A vödörben mára szépen leülepedett. Befulladni nem fog a maláj tornyosoktól, a szűrő pedig matten, tehát esélye sincs eltömíteni. Köszönöm mégegyszer a válaszokat, ha már nem fáj ennyire a fejem belefogok az átalakításba :)
2011. jan. 15. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!