Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 literes akváriumba milyen...

54 literes akváriumba milyen növényt ültessek?

Figyelt kérdés

Újra beindítanám az 54 literes akváriumomat :)

Nos olyanra gondoltam hogy 25 cm-nél ne nagyon legyen hosszabb teljes terjedelmében a növény :) Nem szeretném ha túlnőne.

Saját tapasztalataitok alapján milyeneket ajánlotok?

Szeretném ha lenne benne "bőven" növény persze az akvárium méretéhez képest bőven :) Semmi drága fajtára nem gondoltam :)

60*30*30-as sablon az akvárium.

A talajom 2-4mm-es csiszolt kavics. Az alá érdemes valamilyen táptalajt tenni? Régen nem volt és az akori növényeim jól elvoltak :)


2011. jan. 17. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát, végülis érdemesnek érdemes táptalajt tenni, vagy helyette is inkább. A kavics amúgy sem a legszebb. De lehet enélkül eredményesen növényeket tartani, csak akkor kevésbé igényeseket kell válogatni. Nálam nagyon bejött a microsorium, az anubias nana, jávai moha, cryptocrone fajok, dekoratívak és táptalaj nélkül is jól érzik magukat (persze megköszönnék, ha lenne).
2011. jan. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Platypus ***** válasza:

A csiszolt kavics nem nagyon kedvez a gyökereknek, még a sima bazalt vagy a nagyszemű kvarchomok is jobb. Táptalajt nem fetétlenül kell használni, én például csak tablettákat rakok időnként a növényeim tövéhez.

Ideális növények erre a méretre: Microsorum "widelov", Anubias nana és petite, gömbalga, Marsilea, Pogostemon, Cryptocorine wendtii, nevillii és parva, Najas fajok, riccia lekötözve, egyéb mohák

Nagyon szép kisméretű növény még a két Hemianthus faj, az egyikből csodaszép gyepet, a másikból bokrot lehet nevelni. Viszont ezek nagyon fény- és tápanyagigényes fajok.

2011. jan. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem köszi a válaszokat :)
2011. jan. 17. 23:04
 4/4 anonim ***** válasza:

egy kis insrukció, hát itt ezek nem nagyok... de ami nagy az meg oda van írva hogy nagy :)


[link]

2011. jan. 21. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!