Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy tudok megfelelő világítás...

Hogy tudok megfelelő világítást csinálni?

Figyelt kérdés

Van egy 18 literes akim, és szeretnék bele növényeket, és egy bettát, de nincs világításom.

Milyen fénycső az, ami megfelelő fényt biztosít egy ekkor akváriumba?


2011. jan. 18. 20:43
 1/3 Platypus ***** válasza:

Kell az akváriumra egy üvegtető.

30 centis, 8w-os T5 fénycső foglalattal meg mindennel együtt 2000 Ft lámpaboltban. A keletinél van egy Tungsgram márkabolt, én ott vettem.

De bármilyen fénycsöves asztali lámpa is megteszi, 11w körül lehet találni ilyeneket. Hidegfehér fénycsövet érdemes választani, annak szép fénye van.


Ezek az egyszerű megoldások nem adnak túl sok fényt, az ajánlott növények: Anubiasok, gömbalga, Microsorum

2011. jan. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]

Én ezekből használok 2 darabot. Szigeteltek, vízállóak és nem kell velük semmit sem csinálni, akár a vízbe is teheted (persze nem érdemes). Annyi, hogy nincs kapcsolója, csak bedugod-kihúzod és kész.

2011. jan. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez jól néz ki, és szép fehér fényű.

Nekem ilyen van a 20 literesbe, még a növények se döglöttek meg tőle úgyhogy teljesen jó.

Kb 5ezer Ft volt, de nagyon dizájnos :)


[link]

2011. jan. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!