Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől van az hogy az akvárium...

Mitől van az hogy az akvárium vize kicsit olyan mint ha tejet öntöttem volna bele?

Figyelt kérdés

Az akvárium 1hónapja üzemel,2hete kerültek bele halak, 4-5naponta porszivozom az aljukat, a szürő 6Xannyi vizet forgat óránként mint az akvárium térfogata. Tultelepítve nincsenek, mert még csak 4 cory,2,anci,1betta,és 2 megmaradt guppim van. 125len.a vizet egy napig pihentetem. a kavicsot vagy 15Xátmostam mielött beletettem volna.

Miért van ez?


2011. jan. 22. 15:00
 1/4 A kérdező kommentje:
A szivacsot az aksiból kimert vizben mosom ki.eddig a vizzel sem volt probléma
2011. jan. 22. 15:03
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem használtál vízelőkészítő szert? Vagy bármiféle szert?
2011. jan. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem először még használtam, de most már az utóbbi 2-3 vízcserénél semmit.Annyi hogy hagyom pihenni a vízet 24óráig.
2011. jan. 22. 15:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Valószínű infuzória lesz az oka, bár csodálkozom, hogy ilyenkor jött ki, az első feltöltéskor szokott. De a vízcserével ugyanúgy bekerülhet. Nekünk is ilyen volt a 300 literes, amikor feltöltöttük első alkalommal, le kell kapcsolni a világítást, jó, ha le is takarod az akváriumot, szűrő, levegőztető menjen maxon, ne etess és akkor valószínűleg pár nap alatt letisztul. Ugyanis ezek a kis egysejtűek fényben szaporodnak. Ami pedig megmarad, a halak megeszik.
2011. jan. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!