Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tápsót hogyan csináljak házilag?

Tápsót hogyan csináljak házilag?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olvastam akvarista.hu-n hogy lehet házilag tápsót csinálni de azt a topikot nem találtam ahol az elkészítési módja le van írva , tudnátok segíteni vagy ha van valakinek saját receptje és tapasztalata kérem írjon.Köszönöm


2011. jan. 22. 19:43
 1/4 Platypus ***** válasza:
44%

Valamikor volt receptem, de nem találom. Több mint 10 féle vegyszerből kell kikeverni, minden nyomelemet külön vegyületben lehet belerakni, kelátképzőt, hogy stabil legyen, meg asszem citromsavat talán a kémhatás miatt. Egyesek szoktak hormonokat is keverni bele. Kell egy mikromérleg is méricskélni.

Kis tételben mindent megvenni nagyságrendekkel drágább, mint a létező legjobb gyári táp. Időben is sokkal több és nagyon macerás. Hacsak nem vízinövény kertészetet akarsz alapítani, vagy nem a csináldmagad a mániád, akkor egyáltalán nem éri meg a dolog.

2011. jan. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

:DD Hát még a "csináld magad" mániám soha nem hozott sikert így úgy döntöttem hogy akkor megveszem a bolti tápsókat :D Azokból milyet tudnál ajánlani?És milyen árban vannak?

Köszönöm.

2011. jan. 22. 20:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Hali!

Van receptem, de ha minden összetevőt megveszel, az 20 ezer forint körül van. És ez még semmi a keveréshez szükséges eszközökhöz. Ha nem ipari szinten növényezel, akkor a gyári tápokat vedd. Egyéb esetben írj privátot.

2011. jan. 23. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Puu hát akkor a kotyvasztást ráhagyom a gyártókra :) köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 24. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!