Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől zavaros már megint a víz?

Mitől zavaros már megint a víz?

Figyelt kérdés

3 hetes akváriumról van szó!

berendezéskor mindent az előírásoknak megfelelően csináltunk, került bele minden, ami kellett, rendesen ki lett tisztítva az aljzat, egészen addig, ameddig tiszta nem lett. Nem akart beállni a víz, így kiporszívóztam a talajt, de nem volt koszos, azért megcsináltam. Szép is lett a víz.

Egy jó nagy vasfa van benne, amitől ugye sárga lesz a víz, az még nem is lenne baj. Tegnap csináltam jó bő feles vízcserét, szellőztetett vízzel töltöttem fel, kristályvíz tabletta, vízelőkészítő, ami kiöli a klórt...

ma mégis zavaros a víz, és egyszerűen már nem jövök rá, hogy mi lehet a gond, mert valami biztos nem oké:S

nagy teljesítményű szűrő is van benne, minden..


olyan szinten nem avaros, hogy halat nem lehet látni, de ha oldalról belenézek, akkor nem azt mondom, hogy egyáltalán nem, de nem tökéletesen látok át a másik oldalra.

rosszul leszek, ha szét kell szedni az akváriumot:S


2011. jan. 24. 15:11
1 2 3
 1/27 Bán Máté ***** válasza:
43%
egysejtű van benne kapcsold le a világítást
2011. jan. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Szerintem csak türelmetlen vagy :)

Várj vele egy két napot túl sokszor cserélted a vizet , lehet hogy nálatok kemény a víz és ezért van ez , várj 1-2 napot amíg semmilyen vegyszert nem teszel bele .

15 éves fejjel ennyi jutott az eszembe :)

2011. jan. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Infuzória...miért kellett a felét lecserélni? 3 hét alatt még semmit nem kellett volna cserélned. És a vízelőkészítő meg kristályvíztabletta (de főleg az utóbbi) miért kellett bele? Ha 1 napig pihenteted kimegy az összes klór. Feles vízcserét meg csak akkor csinálhatsz, ha betegség volt az akváriumban. Kapcsold le a világítást, ne etess pár napig, esetleg le is takarhatod, szűrés, levegőztetés menjen maximumon és majd letisztul.
2011. jan. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

volt betegség igen, darakór, azt elfelejtettem leírni.

azért is, és a vasfa miatt is cseréltem a vizet, borzalmas sárga volt a víz. tehát akkor világítás ki

köszönöm a válaszokat.

amúgy nem is tudom, hogy hol olvastam, szerintem pont itt (de ezek szerint hülyeség volt) hogy új akváriumnál, ha kell 2 naponta is mehet a vízcsere olyan 15%os

2011. jan. 24. 15:21
 5/27 A kérdező kommentje:
jah és az állatkereskedésben mondták, hogy kristályvíztablettát hetente tegyek bele:S
2011. jan. 24. 15:25
 6/27 anonim ***** válasza:
Nem kell semmi ilyen hülyeséget beletenni...minek? A természetes élőhelyükön sincsenek benne ilyenek, szűrő, levegőztető, fűtő, világítás, élő növények. Ennyi, a hasznos baktériumok pedig a szűrőben majd kialakulnak, ezek megszűrik a méreganyagokat és lebontják a halkakát meg kajamaradékot. Semmi más nem kell bele, ennyi elvégzi a dolgát.
2011. jan. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

rendben, akkor nem teszek bele ezentúl semmit, cserénél sem.

és mi gondoltok, ha 2-3 napig nem megy a világítás, helyre jön a víz?

szüleim a vasfára gyanakszanak, mert tényleg rohad nagy, de én szinte biztos vagyok benne, hogy nem azzal van a probléma

2011. jan. 24. 15:48
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem a vasfa. Attól nem lesz zavaros, csak esetleg sárga. Ez infuzória, egy egysejtű papucsállatka féleség, fényre szaporodik, ezért kell lekapcsolni a világítást. Akkor nem szaporodnak tovább, aztán megeszik őket a halak. Ivadékokat szoktak infuzóriával etetni.
2011. jan. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
A szűrő menjen mindenképp, mert az is segít szűrni, a levegőztető pedig maximumon, mert az infuzóriák is használják az oxigént, a növények pedig ilyenkor nem termelnek és azok is azt használják. Szóval az maxon menjen és így le fog tisztulni. Ne is etess, mert a halkaját eszik ők is.
2011. jan. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
a szűrő mindig maxon megy. rendben megfogadom a tanácsokat, és remélem minden rendben lesz. Mindenkit felpontoztam! És köszönöm szépen!!
2011. jan. 24. 15:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!