Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a teendő akkor, ha nem...

Mi a teendő akkor, ha nem áttetsző az akvárium vize, hanem zavaros és "homályos"?

Figyelt kérdés

Az eljárásoknak megfelelően van tisztítva az akvárium. Nincs vegyszerezve, teljesen új szűrő van benne és a teljesen új kavicsok is ki lettek főzve, forró vízzel átöblítve.

Ezek ellenére mégis zavaros a víz, bár a szűrő rendesen működik. A halak is jól vannak és növénybetegség sincsen.

A csapvíz minősége is teljesen normális. Világítás adott és minden a megfelel a halak életkörülményeinek.


2011. ápr. 21. 22:12
 1/9 anonim válasza:
lehet hogy fel lett kavarva a víz, várj egy-két napot, hátha leülepszik.
2011. ápr. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én várok, csak nagyon úgy látom, hogy egy kicsit sem változik a víz átláthatósága, mert minden flottul működik. Ilyen problémával még nem álltam szembe, mivel teljesen új minden. Nem az elő akváriumom mellesleg.
2011. ápr. 21. 22:26
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem infuzóriumok, könnyen elszaporodhatnak akvárium telepítésekor.

Az a baj velük, hogy megfulladhatnak tőlük a halak.

Megoldás, hogy nem világítsz, ugyanis a fény is alternatív energiaforrás számukra. Cseréld a vizet gyakran, akár naponta 10-20%-ot, mert még levegőztetés mellett is megfulladhatnak a halak.

Illetve neomagnollal kellene kiírtani őket, 1 tabletta 100 literre (gyógyszertárban vehető). Vagy akvarisztikai boltab is adnak valamit, ha elmondod a problémát. (Figyelj, hogy tudja-e az eladó, hogy infuzóriumról van-e szó, vagy csak hozzád vág valamit).

2011. ápr. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

" teljesen új szűrő van"

" a szűrő rendesen működik"


Ez elég nagy paradoxon. Jó lenne tudni, egész pontosan mikor indult az aki, mekkora, milyen szűrővel, és mikor raktad bele a halakat.

Amúgy Murrnak igaza lehet, első körben én is erre gyanakszom.

Azért pár napig most ne etess, és ne világíts. Le kell annak tisztulni.

2011. ápr. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 gfero ***** válasza:
a neomagnol a legjobb erre de ha van csigád nem szabad használni .azt tudnád még csinálni ha nagy szemű a szivacs a szűrőbe tekerd körbe perlonvattával ez is segít
2011. ápr. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, megfogadom a tanácsokat!

Első probléma a víz tisztasága:

Nem igazán tisztul a víz. A szűrő valamelyest kitisztította, de nem az igazi. Már alakul a molekula. Ilyet még nem láttam és kicsit ideges vagyok.

40 literes akváriumban úszkál egyébként egy nőstény betta és nagyon jól érzi magát. Hozzá van egy maximum 60 literes akváriumig használható INTERNAL POWER szűrő, minifilterrel 5 Watt-os, 200 liter/óránkénti áramlási sebességgel.


Viszont, ami probléma lett, hogy a nőstény bettám nem tud a szűrő légáramlatától úszni és ez nem is tesz neki jót. Már lecsökkentettük az áramlási sebességet, de így sem az igazi. Most mit tegyünk? Új szűrő, vagy....? Tudom, hogy bettákhoz nem célszerű, mert az állóvizet szeretik, de valahogy nem akar összejönni se a víztisztaság, se az áramlási sebesség, aminek nem kellene, hogy probléma legyen.

Várom a tanácsotokat, amit ezúton is köszönök szépen!

2011. ápr. 22. 19:32
 7/9 A kérdező kommentje:

Nincsen csigám, csak egy nőstény betta úszkál apró szemcséjű homok és 0,6 mm-es legömbölyített kavicsok között, kaliforniai tündérhínárokkal.

A halat, közel 30 óra elteltével tettem bele a már 26 C-ra felfűtött akváriumba, amelyben a fent nevezett szűrő már üzemelt.

2011. ápr. 22. 20:14
 8/9 anonim ***** válasza:

Az még mindig nem derült ki, hogy maga az aki mikor lett indítva, de azért így lehet, hogy más is van a háttérben.

30 óra kevés, 300 se lett volna sok.

A szűrő nem hogy nagy, én egy 250 l/h-at használnék.


Új szűrőt ne vegyél, egy halat ez is elbír, de várj vele, amíg rendesen kialakulnak benne a baktérium telepek. Túl gyors volt a betelepítés, nincs ami szűrjön. (nem a szivacs szűr, hanem a benne lévő bacik)

Amíg nem alakul ki, addig vedd visszább a teljesítményét.


Levegőt nem szükséges nyomni a vízfogratáshoz.

Ha túl nagy az áramlás, zárd el a levegőt, a kifolyó vizet pedig állítsd kicsit felfelé, így nem teljesen előre tolja a vizet, kisebb lesz az áramlás, és a fodrozódó (megnövelt) vízfelülettel az O2 beoldás is megoldott. (pláne egy labirintosnak)

Minél meredekebb a szög, annál kisebb az áramlás. Ha van esőztető, azzal is megcsinálhatod ezt, ugyanúgy a víz alatt.


A szűrő szivacsot egyelőre ne mosd ki, 1-2 napig ne világíts, ne etess, és ha el kezd tisztulni, akkor állj rá a heti 2* 15-20% vízcserére.

A szat gyantát is kipróbálhatod, bár ez inkább a nitrátot köti meg, optikailag is javítja a képet. (áramlásba kell tenni)

2011. ápr. 23. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Múlt hét csütörtökön lett telepítve az akvárium és másnap került bele a betta. Minden újonnan lett.

Leírtak szerint eljártam, kitisztult az akvárium vize teljesen, 20%-os vízcsere is volt, van és no etetés.

Viszont, mára lett egy probléma a kis hallal. Kapkod és izgatott állapotban van, illetve a kopoltyúja alatt gömbszerűen megdagadt, vagy duzzanat keletkezett és a rózsaszínes halnál, látványos a kékes-szürkés duzzanatszín. A pikkelye amúgy gyöngyház színű. Kérlek segítsetek! Köszönöm!

2011. ápr. 25. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!