Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyire kockázatos a sima...

Mennyire kockázatos a sima neonhal, és a betta együtt tartása?

Figyelt kérdés
Igen, tudom, hogy nem azonos hőfokot igényelnek. A helyzet a következő. Hetek óta nyaggatom az asszonyt, hogy szeretnék akváriumot. Elolvastam 2 könyvet, és ezt a fórumot is nyomon követem az utolsó kérdésig már vagy 2 hónapja. Joh, a gyakorlatba még nem ültettem át a tudást, de azt hiszem már menne a dolog. A nléyeg, hogy ma voltunk egy boltban, ahol az asszony sikeresen beleszeretett a halakba. Most már Ő is szeretné, hogy halazzak. A probléma az, hogy a zebra dánióba, a szivárványos guppiba, a bettába, és főleg a neon halakba zúgott bele. Őket "kell" tartanom. Az akvárium olyan 100 liter körül lesz, de inkább nagyobb. A terv az, hogy a halak "tömegét" a neonok adnák. Olyan 20 darabra gondoltam. 7-8 dánió, 7-8 guppi, 1 hím betta, meg persze az algaevők. Mit gondoltok?
2011. jan. 24. 20:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem kellek én ide, megkaptál minden információt :)

A vörös neonnak, zebrának, bettának és guppiknak 25 fok lenne szerintem a közös nevező. A kevesebb a bettának rossz, a több a dánióknak. Ebbe egyébként még a sima neon is éppenhogy belefér, de ő már kicsit megszenvedné, nem ideális. Verekedés remélhetőleg nem lesz, de ültess sok növényt.

2011. jan. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nyugodtan tehetsz együtt neont és bettát. nekem 50 literben vannak együtt 1 hím betta, neonok, elevenszülők stb. és igazán jól vannak :)
2011. jan. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Frontosa ***** válasza:

Ez az összeállítás jónak tűnik. Nem akarom ismételni a többieket, de én is vörös neonokat javasolnék, a sima neonok helyett. 25-26 fokon nem sok problémád lesz velük. Őszintén szólva én a guppikat nem favorizálom, de ne vessetek meg érte. =) Egy kis csapat ékfoltos razbóra gyönyörűen mutat egy szép növényes aváriumban, nem beszélve a vörös neonokról.

Tudom elcsépelt, de figyelj a megfelelő szűrésre, vízcserére stb., de gondolom ezeket már mind tudod, majdnem minden válaszban leírja valaki.

Sok szerencsét, legyen benne sok örömötök.

Üdv,

2011. jan. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
De fura volt ezt így olvasni... mi egyszer raktunk bettát a közös akváriumba, és nekiállt felfalni a neonokat meg a szifókat is. Azt hittem, ilyen agresszív fajta a betta, de ezek szerint csak mi fogtunk ki egy ilyen példányt :D
2011. febr. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Manyuka válasza:
Énis tartok eggyut Betta fiút es sima neonhalakat es egyaltalan nem piszkálják nalam egymast
2015. máj. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!