Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy ilyen akvárium megéri, és...

Egy ilyen akvárium megéri, és kezdhetek már vele valamit?

Figyelt kérdés

Vannak az ilyen bútoros akváriumok. Szerintetek megéri olyat venni, vagy inkább vegyek egy akváriumot és csináltassak alá valamit? Én személy szerint a 2.-ra szavaznék, csak, hogy szemléltessem: 200 literes akvárium 16 000 ft, bútorral 52 000. 36 ezerért szerintem bármikor csináltatok egy olyan kis szekrényt hozzá, nem nagy szám.

Kezdhetek valamit alatt azt értem, hogy mekkora akváriumra van szükségem ahhoz, hogy szép "nagy" színes halakat rakhassak bele? Dekorációs célokat szolgálna. Nem vagyok otthon az akvarisztikában, most kezdek csak elmerülni benne, de azért addig gondoltam megkérdezem :)

Egy ilyen nagy akváriumot mennyi törődést igényel? És mondjuk egy 300 literes?

Kösz előre is :D


2011. jan. 24. 21:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen megéri csináltatni, sőt az akváriumot is üvegessel, ha kreatív vagy még a tetőt is. Ez mind csak a lustáknak van készen :) Persze, szépek, de sokat lehet spórolni, ha nem csak úgy besétálsz valahová. Először olvass rengeteget, nagyon jó könyvek vannak (Horn-Zsilinszky: Akvarisztika, Tökéletes akvárium, Akvarisztika kezdőknek-haladóknak és még sorolhatnám). Majd nézz szét a diszhal.info-n, akkor már lesz némi elképzelésed milyen halat szeretnél és ahhoz mekkora akvárium passzol. Ajánlom a www.akvarista.hu fórumot is, hogy a kiszemelt halakról bővebb információhoz juthass.
2011. jan. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos és korrekt választ :)
2011. jan. 24. 21:47
 3/11 anonim ***** válasza:

200 literbe:


[link]


Pl ilyet rakhatsz sokat:


[link]


meg valami nemtom mit mellé

2011. jan. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2011. jan. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ékfoltos razbóra, Törpe szívóharcsa, Paracheirodon axelrodi, Izzófényű pontylazac, Leopárd cory, Amano garnéla, Guppy, Ancistrus...is mehetnek mellé.. vagy ami tetszik ezekből.


Hát milyen színű halat szeretnél??? :)

2011. jan. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom pontosan, de nem akarok bettát mert az akkora divathal :)

Szeretnék pl Pterophyllum altumot vagy scalaret

Igazából nekem az lenne jó ha egzotikus lenne, szeretnék egy darab afrikát vagy dél amerikát a szobámba :)

2011. jan. 24. 22:13
 7/11 A kérdező kommentje:

[link]

Na pl ez is nagyon tetszik :)

ugye hasonló mint amit valaki feljebb már linkelt, de ennek a színe tetszik nagyon :)

2011. jan. 24. 22:20
 8/11 anonim ***** válasza:

szerintem amellé rakhatsz fekete és fehér tetrákat ha tetszik, a tetrák jól megvannak márnákkal

[link]


meg 2db vitorlás halat

[link]

Nálam vitorlásból ilyen színű van, ez már olyan 6 éve megvan, öreg de nagyon játékos, követi a kezünket üvegen át mindig: [link]


Aztán hát volt nekem ilyenem is, vagy ehhez nagyon hasonló, de az nem volt ennyire dagadt:

[link]

A westendbe vettem és mintha azt mondták volna hogy bíbor márna. Az is el volt itt nálam úgy 2 évig, csak aztán lepasszoltam őket, mert átalakítottam az akváriumot, másféle halakat tettem bele. De mindegy, hát nagyon szép élénk bordó színe volt, és karcsú hal volt, és a testén fekete mintázat volt.

2011. jan. 25. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem volt ilyen díszcsík is, de az elég nagy volt, olyan 12 centis. Nem bántott senkit. Egyedül annyi a félő vele, hogyha benyúlsz akváriumba akkor megszúrhat a száján levő tüskével, és az kb 1 hétig fáj utána. Ezért őt se bántja senki. De amúgy nagyon békés és valahogy olyan vicces ahogy megy, viszont ez szokta túrni a talajt, meg néha csattog a szájával az akváriumba (azt nemtom hogy csinálja).


[link]

2011. jan. 25. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ez utóbbinak az a neve, hogy botia (öves díszcsík)


egyébként létezik ez többféle szín variációban, van pl


- zebra botia:

[link]


- leopárd botia:

[link]


- kék botia:

[link]


(asszem a leopárd az nem nő olyan nagyra, de ez nem biztos)

2011. jan. 25. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!