Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tűzgarnéla és amano garnéla...

Tűzgarnéla és amano garnéla mehet egy akváriumba?

Figyelt kérdés
Van 3 amano garnélám,már kb egy évesek,jól megvannak a nagyobb,közös akváriumban.Most vettem 3 kis tűzgarnélát,kb 2.5 cm-esek.Betehetem őket az amanók mellé?
2011. jan. 25. 16:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia. Mind a 2 faj békés természetű. Nyugodtan tarthatod őket együtt.
2011. jan. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan tarthatod őket együtt.A hőigényük szinte ugyanaz, és mindkettő békés természetű.
2011. jan. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!
2011. jan. 25. 17:41
 4/8 Platypus ***** válasza:
Az én szótáramban a tűzgarnéla az a Lysmata debelius tengeri faj, de aztán eszembe jutott, hogy a sera rákos reklámfüzetben igen kreatívan kereszteltek el mindent. Azt a fajt, amire te gondolsz, red cherry vagy cseresznyegarnélának nevezik, így találsz csak róla hasznos leírásokat és útmutatókat. Az amanokkal remekül kijönnek, de a társas akvárium többi lakójával már nem biztos. Az a legnagyobb gond, hogy ezek a törpegarnélák csapatban érzik jól magukat, legalább 10 kéne belőlük.
2011. jan. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ Platypus,akkor ezek szerint nem fogják magukat jól érezni a halak miatt,azok mozgása zavarja őket vagy más? A másik dolog nem lenne gond,veszek hozzájuk még társaságot :)
2011. jan. 25. 19:51
 6/8 Platypus ***** válasza:
Ez attól függ, mekkora halaid vannak. Ha nem túl nagyok, és van bent némi moha búvóhelynek, akkor elvannak mellettük, csak szaporodni nem tudnak. A nagyméretű és a csipkelődős halaknak viszont könnyen áldozatul esnek. Mivel sokkal kisebbek, mint egy amano, több díszhal számára esnek a kaja kategóriába.
2011. jan. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kisebb fajta halaim vannak,elevenszülők,a legnagyobb közülük a két idősebb, 6 cm-s guppy,meg 3 db 5 cm-es félcsőrös csuka.Van szép,sűrű jávai mohám.Akkor szerintem beteszem a cherryket a közös akváriumba.Köszönöm a segítséget!
2011. jan. 25. 20:26
 8/8 anonim ***** válasza:
a szűrődre meg húzhatsz egy szunyoghálót ha túl nagyok a lukak rajta, h a redeket ne szívja be.
2011. jan. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!