Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » MItől algásodik az akvárium?

MItől algásodik az akvárium?

Figyelt kérdés
Eddig 2-3 hét után kezdett el algásodni, most már 1 hét után bealgásodik, napi 10 órát megy a világítás, a levegőztetőt csak néha állítom le max 1-2 órára (35L az akv. ) és műnüvényeim vannak -4db halat tartok benne- ideiglenesen. Mivel szüntethetném meg a gyors algásodást? /10% os vizcsere hetente van/
2009. febr. 4. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:

www.akvarista.hu


megtalálsz mindent a témában amire csak szükség lehet

2009. febr. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%
Nah, a fő gond hogy csak műnövényed van. A halak által termelt nitrátok, különböző végtermékek a növényeknek tápanyagok, egy akváriumban akkor van egyensúly, ha közel megegyezik a lebontás mértéke a kibocsátáséval. Ilyen kicsi akváriumban nehéz fenntartani egyensúlyt, tudom, mert évekig 35 literesem volt, és úgy hogy nincs élő növény, szinte lehetetlen is. A környezet most az algáknak kedvez, van tápanyaguk, a világítás is elég nekik, így szaporodnak, nincs növény ami felhasználja a tápanyagot előlük. Ezért algásodik. Gondolom azért nincs élő növény, mert csipegetős halakról van szó. Én NEM ajánlom, de megemlítem, lehet algásodásgátló szereket kapni, ill. olyanokat amik megkötik a bomlástermékeket, nem egészséges megoldás szerintem, ha olyan egyszerű a dolog, hogy csak élő növényt kell beszerezned.
2009. febr. 5. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, és a segítséget.
2009. febr. 5. 16:33
 4/4 anonim válasza:
A 10 órás világítás sok, vedd vissza 6-7-8 órára, és ha teheted akkor szerezz be élő növényeket, a túletetés is algásodási problémákat eredményezhet. :DD
2011. jún. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!