Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehetséges hogy egy akvárium...

Lehetséges hogy egy akvárium egyáltalán nem algás/algásodik?

Figyelt kérdés
2011. jan. 18. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Valamennyi alga mindíg van, ez természetes. Az viszont, hogy az üvegen vagy a berendezéseken nem látszik, az pozitív dolog, egyensúlyban van az akvárium.
2011. jan. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de jó:)köszönöm a gyors választ:)
2011. jan. 18. 10:54
 3/8 anonim ***** válasza:
Nincs mit. Viszont vigyázz, mert az algásodás nem egyből kezdődik, hanem hónapokkal az indítás után. Vigyázni kell, hogy a bomlástermékek ne gyűljenek össze túlságosan, óvatosan kell etetni, gyakori vízcsere, jó szűrés, sok élő növény.
2011. jan. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél bele mondjuk egy algázót és nem lessz gondod,az algával.
2011. jan. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
van bent két anci:)
2011. jan. 18. 13:36
 6/8 Platypus ***** válasza:
Örülj neki, elérted a legtöbb akvarista vágyálmát. Nekem is van egy kis akváriumom, amiben nagyítóval se látni algát. A high-tech növényes aksik se algásodnak egyáltalán.
2011. jan. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez nagyban fény függő is.


pl a vízalatti neonok tök jók, ha abból sok van, úgy értem pl nélam 30 literben van 4db 6wattos, 6x4=24watt és az nálam nem algásodik valamiért.


De a többi, azok azért igen.


Meg pl ha van algaevőd, mondjuk pár db törpe szívóharcsa, pár db almacsiga, és sok garnéla rák, azok is megoldják az még egy rosszabb fény mellett se fog algásodni.


Aztán hát a 20-30% vízcsere is nagyban javít a helyzeten.


Vagy egy külső szűrő az is csodákra képes :)

2011. jan. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ja meg azt kihagytam, hogy van ilyen tüskés hínár nevű növény, vagy végülis bármilyen gyorsan növő növény jó, ami feléli az algák táplálékait és akkor az is eltünteti az algát.
2011. jan. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!