Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik lenne szebb egy 150...

Melyik lenne szebb egy 150 literes csak vitorlásos akvárium vagy vegyes neonokkal teli akvárium? . Köszi g feronak a jbl punktol bevált

Figyelt kérdés
2011. jan. 26. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Neonhal nekem tetszik de ez a te döntésed.
2011. jan. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 gfero ***** válasza:
hát ez nehéz kérdés mind a kettő nagyon szép ,nekem vannak már 7 éves vitorlásaim és nagyon szépek.örvendek hogy bevált mivel egy nagyon jó termék
2011. jan. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Doruss ***** válasza:

Szerintem ízlés kérdése. Amúgy én tuti inkább a vitorláshalasat választanám. Esetleg tehetsz mellé még pár kisebb halat amikkel megfér.

Csak vigyázz, hogy ne tarts belőlük túl sokat. :)

2011. jan. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Vitorláshal neonokkal :) Titka: kis vitorlásokat vegyél, összeszoknak a neonokkal és semmi baj nem lesz. Szép egy hatalmas csapat neon (150 literbe mehet 25-30 db is akár), a 150 literbe amúgy se tehetsz 2 vitorlásnál többet (1 hím 1 nőstény).
2011. jan. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem is az a véleményem hogy tarthatod együtt!

Én is úgy fogom egy 160 literesben ha úgy alakul:)

2011. jan. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én öreg vitorlásom, 6 éves kb, azt simán összeraktam régebben neonnal, és nem ette meg. Aztán raktam be mini páncélos harcsát, ékfoltos razbórákat, tetrákat, azt se bántotta. A páncélos harcsát előszőr megnézte, követte, hátha kaja, akkor kicsit féltem. De aztán békénhagyta :)

Nálam annyira békés. Pedig a kis hal volt 1 centis, a vitorlás meg volt 10 centis :)


Most 2 kis ramirezivel van együtt a barátom akváriumában. Ott ha a ramirezik veszekednek, akkor a vitorlás fél. Ő nem szereti a balhét, mindig békét teremt.

A ramirezik meg csak ilyesztgetik egymást, de az se komoly. A vitorlással meg nem foglalkoznak, kb mintha ott se lenne.


Viszont ha veszel vitorlást, azt mindenképp párba vedd,szóval 1 hím és egy nőstény, és esetleg úgy próbáld venni, hogy nézd meg a díszhalasnál, hogy melyik kettő úszik együtt, mert akkor azok már kiválasztották egymás. A vitorlás monogám, életében csak 1 párt választ magának így nehéz másik vitorlással összehozni ha már van neki egy párja.

2011. jan. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 gfero ***** válasza:
boliviai és pillangó tarka sügérrel nagyon jól nézne ki
2011. jan. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Valóban, én is maximum 1 pár vitorlást tartanék neonokkal, egyik nem üti a másikat. Viszont ez az akvárium egy hatalmas vitorlásnak nagyon minimum, nem optimális, inkább mézgurámit javaslok pédául helyette, belőlük mehet több is. Vagy kétféle rajhalat (neon és petitella gyönyörű együtt).
2011. jan. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ez az akváriumod ez van 40cm magas? mert a vitorlásnak jó ha van akkora, szóval ha csak 30cm magas az az úgy kevés neki, mert föl-le is úszik.
2011. jan. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!