Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » El vagyok keseredve, hogy...

El vagyok keseredve, hogy tudnék segíteni szegény halaimon?

Figyelt kérdés

Október óta van egy akváriumom, 80 liter, sózom, 27fokos, hetente 30% vízcsere. Szűrő, fűtés van. Van benne élő növény is, meg mű is. Mollik, xifók, guppik, plattik meg egy betta.

Minden héten meghal valaki. Csak egy, a többi tök jól van, aztán egyszer csak elkezd bujkálni, nem eszik, és általában 1-2 nap múlva elpusztul. Mindig csak egy, napokig jól vagyunk, utána megint kezdi valaki. Kezdek kiborulni.

Átköltöztetem az egész társaságot pár napra a fürdőkádba, és újraindítom az akváriumot? Addig kifőzögetném a kavicsot, meg van bent két vasfa is, azokat is...

Mi a fenét csináljak?

Mindenkinek köszönöm a segítséget.

Ja, a víz nem zavaros, és az értékek is jók. Múlt héten tettem bele valami antibakteriális izét is, nem jut eszembe a neve. A szűrőre azóta tettem új kultúrát. Erre ma meghal az egyik fiú guppi.

Tépem a hajam!


2011. jan. 27. 14:47
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

A só az nagyjából 1 kiskanál (teás) vödrönként, ami sztem olyan 7 literes.

A kavicsot annó vödörben csapvízzel, vegyszer (mármint plusz vegyszer) nélkül mostam, de tényleg iszonyú sokszor, mert addig mostam, míg barna leve átlátszó nem lett, hát... legalább 20szor.

2011. jan. 27. 19:22
 12/21 A kérdező kommentje:

Só alatt jódmentes NaCl-ot értek - persze nem vegyszerminőségű, csak bolti.


Én is fertőzésre gyanakszom, azért gondoltam, hogy átköltöztetném őket valahova, és kifőznék mindent. Hátha nem kell mégis minden élőt feláldozni, és megmenekülnek... Hm?

2011. jan. 27. 19:24
 13/21 Platypus ***** válasza:
A kifőzésnek semmi értelme, ha ugyanazokat a halakat és növényeket rakod vissza. Akkor már többet ér valami általános csíraölőt használni, és utána újratelepíteni a szűrőbacikat.
2011. jan. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Igen? Hú, az akkor baj, mert mint fentebb valahol írtam, múlt héten tettem bele valami ilyesmit, és én is azt hittem, hogy ez majd megoldja, erre ma meghalt az egyik legszebb guppim.

Nem segít a kifőzés?

2011. jan. 27. 19:51
 15/21 Platypus ***** válasza:
A kifőzéssel megölsz minden baktériumot, ami a kifőzött cuccokon van. Na de az élőlényeken attól még marad. Miután az élőlényekkel visszakerül, és az akváriumban még mindig alkalmasak a körülmények a szaporodásra, akkor újra ugyanúgy el fog szaporodni. Tehát ha konkrétan egy ismeretlen kórokozó baktérium a probléma, akkor ezzel inkább csak ártasz, mert tovább gyilkolod a hasznos bacikat.
2011. jan. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Platypus írt egy érdekes dogot, amin kicsit elsiklottunk:

"Mindig a leggyengébb adja fel a harcot."

Kórokozók mindigis voltak, meg lesznek is a vízben, ami kis mértékben nem is baj. Viszont így, hogy mindig csak 1 hal hal meg, nem is biztos, hogy sokan vannak!

Mi van, ha konkrétan annak az 1-1 halnak van valamitől gyenge immunrendszere?

Az pedig tény, hogy stresszelő halnak gyakorlatilag leáll a védekezése. A felsorolt halak "Mollik, xifók, guppik, plattik " mindegyike rajhal, tehát kb. fajtánként kellene belőlük 10 db, itt viszont összesen vannak ennyien.

Kevesebb fajtából több példány kellene.

Tényleg egy nagyon átgondolt, és megtervezett újraindítás kellene, mert a természetet úgysem tudod a magad igényeire formálni, neked kell hozzá igazodni.

Ezen kívül érdemes lenne máshol vásárolni halakat!

Nem csak más boltban, hanem valahogy megtudakolni ki a beszállító, és olyan boltba menni, ahova mások szállítanak.

Ha semmi nem segít, és továbbra is gyakori az elhullás, valamint áldozol rá időt, és pénzt, állatorvossal kéne kideríteni (boncolással) mi volt a halál oka. Macerás, de az eredmény 100%-os.

Októbertől nem sok idő telt el, ez még közel sem egy beállt aki. Ne tépd a hajad, annál rosszabb. És itt nem az idegeidre gondolok, hanem az aggodalmaskodás miatt a meggondolatlan lépésekre. (kifőzés)

Az akvarisztika türelemre tanít, más ütemben folynak a dolgok, mint a mi életünkben. 3 hónap nem nagy idő, ne kudarcként éld meg, hanem tapasztalat szerzésként.:)

2011. jan. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon is elgondolkodtató. Eredetileg azért voltak vagy 20-22-en, és már vettem is hozzájuk menet közben. De hol az egyik, hol a másik... és maradtunk 10-en... Ez a "jelenség" gyakorlatilag az indítás óta fennáll. OK, mondjuk megint veszek hozzá halakat, hogy ne stresszeljenek. De ha továbbra is fogy a létszám, nem vagyok vele kisegítve, és ezek szerint más miatt stresszesek. Nem? Az eredeti októberi csapatból még van egy xifóm, a betta, meg három black molly. Úgy tűnik, ezek valahogy jobban bírják. De ezek közül is veszítettem xifót is, mollit is.
2011. jan. 28. 08:15
 18/21 A kérdező kommentje:
Jó, értettem, nem főzök ki semmit. De valamit mégiscsak tennem kellene. Mégsem várhatom meg, míg a mostani csapat egyesével elhullik. :(
2011. jan. 28. 08:16
 19/21 anonim ***** válasza:

Hááát...

Kegyetlenségnek tűnhet (bár az élet kegyetlen) de egy akvárium szokott olyat "csinálni", hogy idővel önmagától megtalálja azt az egyensúlyt, amivel hosszútávon stabilan fenntrthatja magát. Ha ez elhullásokkal jár... hát azzal jár.

Nem nagyon van ötletem ,mi lehet ez. Néha mérgezés is szokott ilyeneket csinálni, hogy csak 1-1 hal pusztul bele. A szűrésed tuti rendben van? "Iszapos" a szivacs?

Mindenesetre mielőtt vennél bele halat, gondold át, milyen halat akarsz tartani.

Ennyiféle halat ugyanis nem lehet ekkora helyen tartani, mert ha mindegyik fajtát beszorzod 8-cal, akkor túlzsúfolt lesz. Amelyikről hajlandó vagy lemoldani, azt ne pótold.

Itt egy mára klasszikussá vált oldal, megtudhatod, melyik fajtáknak tudod kielégíteni az igényeit:

[link]

2011. jan. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, akár egy képet is rakhatnál fel, hátha lát valaki valamit.

Ártani nem árt.

2011. jan. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!