Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » El vagyok keseredve, hogy...

El vagyok keseredve, hogy tudnék segíteni szegény halaimon?

Figyelt kérdés

Október óta van egy akváriumom, 80 liter, sózom, 27fokos, hetente 30% vízcsere. Szűrő, fűtés van. Van benne élő növény is, meg mű is. Mollik, xifók, guppik, plattik meg egy betta.

Minden héten meghal valaki. Csak egy, a többi tök jól van, aztán egyszer csak elkezd bujkálni, nem eszik, és általában 1-2 nap múlva elpusztul. Mindig csak egy, napokig jól vagyunk, utána megint kezdi valaki. Kezdek kiborulni.

Átköltöztetem az egész társaságot pár napra a fürdőkádba, és újraindítom az akváriumot? Addig kifőzögetném a kavicsot, meg van bent két vasfa is, azokat is...

Mi a fenét csináljak?

Mindenkinek köszönöm a segítséget.

Ja, a víz nem zavaros, és az értékek is jók. Múlt héten tettem bele valami antibakteriális izét is, nem jut eszembe a neve. A szűrőre azóta tettem új kultúrát. Erre ma meghal az egyik fiú guppi.

Tépem a hajam!


2011. jan. 27. 14:47
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Megint én...

Még az jutott eszembe, az eredeti kérdést olvasva, hogy ha már úgyis szükségszerűen más halak lesznek benne, az is segíthet, ha ugyanarról az élőhelyről választassz halakat. Így nagyobb az esély, hogy hasonlóak legyenek az igényeik.

A betta pl. most eléggé kilóg a sorból, gyakorlatilag miatta van 27°C a vízben. A többieknek ez már a felső határ.

2011. jan. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!