Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az akváriumról?

Figyelt kérdés
Szerintem gyönyörű és mostanság énis valami ilyesmit szeretnék összeállítani. Úgy nagyjából milyen növények lehetnek benne? különösen az a vörös ami baloldalt van meg 2:12nél az a gyönyörű valami, talán echinodorus de nem vagyok biztos. http://www.youtube.com/watch?v=AA0hAId8UGg&feature=feedlik ja és nem mellesleg a zene is jó hozzá:D:D
2011. jan. 29. 17:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Valóban gyönyörű. A növényekrősz szerintem Platypus mindjárt ad bővebb felvilágosítást :)

Én csak annyit mondok, hogy szerintem ennek az akváriumnak áll a hátterében egy hatalmas hordó, mint külsőszűrő, 1 watt/liter körüli világítás, egy nagy co2-es palack, heti 50% vízcsere, valamint rengeteg tapasztalat, pénz és munkaóra. Csak akkor vágj bele egy ilyenbe, ha megfelelően elvetemült vagy :)

A zene tényleg jó.

2011. jan. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
hát énis ezen gondolkodom de azt írja alul hogy nagynyomású palackról nyomja eheim szűrővel meg egy 59gallonos kb 220-230literes akváriumot 3x54W-tal világít meg. nem gyenge....
2011. jan. 29. 17:15
 3/18 Platypus ***** válasza:

Bevallom, az ilyes high-tech növényesekhez nem értek valami sokat. Ezek számomra megfizethetetlenek, csak a nyálamat szoktam csorgatni az ilyen videók előtt. Ez egy gyönyörűséges akvárium, százezres összeg berendezni és rengeteg munka fenntartani ezt az állapotot. Az EI szerinti tápozás meg az áram sem olcsó nagyméretű akváriumnál.


A piros növény szerintem Alternanthera reineckii 'Pink'. Az előtérben lekötözött Riccia van, mögötte a faágon jávai moha. A pirosas tetejű hínárszerűség hátul talán Rotala wallichii. A saláta a bal sarokban lehet Aponogeton ulvaceus, mellette valamilyen Echinodorus van. Mintha Rotala 'green' is lenne a háttérben. A füveket passzolom, sosem tudtam biztosan megkülönböztetni őket egymástól.

2011. jan. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nekem a jobbszélső nagy fű kéne. Az valami valisneria féleség lehet?
2011. jan. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
hát ezaz hogy énis csak nyálcsorgatok:) de egyébként az előtérben az nem eleocharis parvula talán? na mind1 is ugyse lesz ilyenem soha. Szerintetek mi kell még hozzá ha már van co2-m happy life profitom világítás most szerelés alatt van tuningolom: 120L-re 90W fény.
2011. jan. 29. 18:24
 6/18 anonim ***** válasza:

Én láttam parvulát élőben, de az nem így nézett ki.

A parvulának nagyon vékony levelei vannak, kb mint egy varrótű. Figyelgettem egy ideje egy boltban, és az CO2 nélkül nem maradt meg náluk, rozsdabarnák lettek a levelei pár hét alatt :)

2011. jan. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Platypus ***** válasza:
Egy ilyen akváriumhoz nem alkalmas táp a profito. EI rendszerhez beállított tápokat érdemes venni, mint például a GreenAqua macro és micro. Ez egyébként magyar márka. Szükséged lesz egy jó erős szűrőre, egy ilyen akváriumban nem lehet mulmot szívni. Jó minőségű táptalaj és általános talaj kell.
2011. jan. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
És mi ez az EI rendszer?? Illetve a JBL Manado az táptalaj vagy mehet legfelső rétegben is?
2011. jan. 29. 19:06
 9/18 Platypus ***** válasza:

[link]

Ezt olvasd végig.


Az EI az estimative index rövidítése, hozzávetőleges értéket vagy valami ilyesmit jelent. A lényege, hogy nem foglalkoznak vele, hogy pontosan miből mennyi tápanyag van az akváriumban. Mindegyiket erősen túladagolják egy pontosan meghatározott arányban, naponta adagolnak és hetente 50%-os vízcserét tartanak. Ezzel a módszerrel elérhető, hogy a tápanyagok mennyiségét alapvetően az határozza meg, mi mennyit adunk hozzá, és nem befolyásolja különösebben, mennyit használnak fel a növények. Ezért mindig minden tápanyag a megfelelő arányban elérhető a növények számára. Nem csak mikroelemeket adagolnak(ami a profitoban van), hanem makroelemeket, azaz nitrátot és foszfátot is.

Ez bizonyos élőlények tartását problémássá teszi egy ilyen akváriumban, mert elég magas nitrátszintet tartanak fent.


A JBL manado az egy általános talaj, mehet legfelső rétegbe. Alá táptalajt kell tenni, a JBL florapol pl. egy olcsó megoldás.

2011. jan. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
aha......értem...... és ezeket hol lehet beszerezni már csak kíváncsiság miatt is nem vagyok benne biztos hogyha ez ilyen macerás én belekezdek egy ilyenbe...:)
2011. jan. 29. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!